Lille wygrywa z Nantes

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 1. kolejki Ligue 1, Lille OSC pokonało u siebie 2:1 FC Nantes.

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie. Po długim zagraniu Jose Fonte, z piłką w pole karne wpadł Victor Osimhen i uderzeniem z prawej strony pokonał bezradnego bramkarza Nantes. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Sześć minut po przerwie Nantes doprowadziło do wyrównania. Po mocnym uderzeniu Girotto z dystansu, tor lotu piłki zmienił Zeki Celik, całkowicie myląc bramkarza swojego zespołu.

Trzy punkty trafił jednak ostatecznie na konto Lille, bowiem w 80. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Osimhen. Napastnik gospodarzy tym razem pokonał golkipera Nantes mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Lille OSC – FC Nantes 2:1 (1:0)

1:0 Osimhen 19′
1:1 Celik (sam.) 51′
2:1 Osimhen 80′