Porażka lidera, zwycięstwa Reims i Nicei

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Nicei, którzy dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry, ograli lidera po trzech kolejkach, Stade Rennes 2:1. Drugą porażkę w sezonie zanotowali za to piłkarze wicemistra kraju, Lille, którzy musieli uznać wyższość Stade Reims.

Wszystko, co najważniejsze w starciu na Stade Auguste-Delaune miało miejsce po przerwie – osiem minut po zmianie stron, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Yazici, natomiast wynik otwarty został w 73. minucie, kiedy to po faulu na Doumbii, jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Sporo działo się w doliczonym czasie gry – w 91. minucie, gospodarze podwyższyli na 2:0, po tym jak centrę z rzutu wolnego spod bocznej linii posłał Oudin, a futbolówka znalazła się w siatce pomimo faktu, że żaden piłkarz nie zmienił toru jej lotu. Dwie minuty później rozmiary porażki mogli zmniejszyć goście, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bamba.

Po trzech kolejkach, piłkarze Stade Rennais liderowali stawce francuskiej ekstraklasy z kompletem dziewięciu punktów i na początku starcia z Niceą wydawało się, że czerwono-czarni będą kontynuować zwycięski marsz. W 25. minucie, Rennes objęło bowiem prowadzenie, po tym jak swojaka wbił sobie po centrze z rzutu rożnego Benitez.

Po przerwie, Orły zdołały odwrócić jednak losy boiskowej rywalizacji. W 63. minucie, Traore sfaulował szarżującego Atala, a jedenastkę na gola zamienił Cyprien. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry, szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Coly, wykorzystując zgranie Nsokiego po centrze z kornera.

Stade Reims – Lille OSC 2:0 (0:0)

1:0 Doumbia (k.) 73′
2:0 Oudin 90+1′

Stade Rennais – OGC Nice 1:2 (1:0)

1:0 Benitez (sam.) 25′
1:1 Cyprien (k.) 63′
1:2 Coly 90+1′