El. ME: Biało-czerwoni z porażką w Ljublanie

El. ME: Słowenia - Polska

Piłkarska reprezentacja Polski w piątkowy wieczór na Stadion Stozice poniosła swoją pierwszą porażkę w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ulegli Słoweńcom 0:2, pozostając jednak nadal liderem grupy G.

Andrzej Twarowski z nc+ napisał przed spotkaniem ze Słowenią, że w Ljublanie będzie rozgrywany program “5-10-15”, co miało zasugerować, że Biało-czerwoni po rozegraniu pięciu meczów w walce o Euro 2020 będą mieć 15 punktów na koncie i 10 goli. Polscy kibice też mieli nadzieje na zwycięstwo, ale gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Biało-czerwoni musieli zetknąć się z bardzo agresywną postawą swoich rywali, a następstwem tego było to, że szybko do parteru sprowadzeni zostali Robert Lewandowski i Bartosz Bereszyński. Tym samym polska drużyna została uświadomiona, że nie będzie jej łatwo o trzy “oczka” w piątkowy wieczór.

Tymczasem w 35. minucie ekipa Matjaza Keka objęła prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Łukasza Fabiańskiego do siatki trafił Aljaz Struna. Tym samym na przerwę Słoweńcy schodzili z jednobramkową zaliczką, a co gorsza dla fanów polskiej drużyny “Orły Brzęczka” nie oddały nawet jednego celnego strzału.

Po zmianie stron reprezentacja Polski trochę się ożywiła, przyspieszając swoją grę, co potwierdzały sytuacje z udziałem z Piotra Zielińskiego, czy Kamila Grosickiego. Niemniej gospodarze potrafili się wybronić z tego typu akcji, potwierdzając, że mają bardzo dobrze rozpracowaną grę polskiego teamu.

Z kolei w 66. minucie po błędzie Michała Pazdana reprezentacja Słowenii podwyższyła swoje prowadzenie za sprawą trafienia Andraza Sporara, który w sytuacji oko w oko z polskim bramkarzem posłał piłkę między jego nogami, ustalając wynik spotkania na 2:0. Tym samym pierwsza porażka Biało-czerwonych stała się faktem.

Słowenia – Polska 2:0 (1:0)

1:0 Struna 35′
2:0 Sporar 66′