REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie: Polska nadal w elicie Ligi Narodów UEFA

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  25.09.2019 09:41
Oficjalnie: Polska nadal w elicie Ligi Narodów UEFA

Nations League UEFA

Piłkarze wracają na boiska!
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów w 2020 roku piłkarska reprezentacja Polski w Lidze Narodów UEFA nie będzie rywalizować w Dywizji B, a tak jak do tej pory w Dywizji A. Decyzję w tej kwestii podjęły władze Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Przypomnijmy, że Biało-czerwoni w minionym roku rywalizowali w nowo powstałych rozgrywkach, w których udział brały reprezentacje krajów ze Starego Kontynentu. Ostatecznie podopieczni Jerzego Brzęczka nie zaprezentowali się najlepiej, prezentując się gorzej od Portugalczyków, czy Włochów.

Biało-czerwoni w swojej grupie zajęli ostatnie miejsce, co miało skutkować spadkiem z elity. Okazuje się jednak, że do tego nie dojdzie, bo władze rozgrywek zdecydowały się na pewne modyfikacje w jego systemie. Następstwem tego jest to, że Niemcy, Islandia i Chorwacja również utrzymają się gronie najlepszych.

Dwie największe dywizje Ligi Narodów UEFA zostały powiększone z 12 do 16 drużyn. Do tej pory 12 ekip było podzielonych na cztery grupy po trzy drużyny. Od najbliższej edycji cztery grupy liczyć będą po cztery zespoły.

Warto zaznaczyć, że występy w gronie najlepszych wiążą się również z lepszymi warunkami finansowymi. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji rozgrywek PZPN wzbogacił się o mniej więcej w,25 mln euro. Druga edycja Ligi Narodów UEFA wystartuje po mistrzostwach Europy, czyli we wrześniu przyszłego roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

KapitanFCB | 25.09.2019 11:55

Chyba nikt nie traktuje reprezentacyjnego syfu poważnie.Mundiale Euro czy te ligi narodów powinni rozwiązać ,bo poza Januszami nikt i tak tego dziadostwa nie ogląda.Pilkarze tylko marnują swój wysiłek zamiast pograć w klubie.

Matix | 25.09.2019 13:20

kapitan Wypieprzaj stąd trollu.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy