LM: Dybala bohaterem Juventusu

Juventus FC - Lokomotiw Moskwa

Nie bez problemów Juventus odniósł drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Stara Dama przed własną publicznością pokonała 2:1 Lokomotiw Moskwa. Bohaterem meczu był Paulo Dybala.

Juventus był zdecydowanym faworytem wtorkowego spotkania, ale goście z Moskwy zapowiadali walkę o sprawienie niespodzianki. Od pierwszej minuty na boisku zameldowało się dwóch reprezentantów Polski: Wojciech Szczęsny w bramce Juventusu i Grzegorz Krychowiak w drugiej linii Lokomotiwu.

W 29. minucie na prowadzenie wyszedł Lokomotiw. Po strzale Joao Mario z lewej strony boiska, Szczęsny zdołał odbić futbolówkę, ale dopadł do nie jeszcze Aleksey Miranchuk i umieścił ją w siatce.

W końcówce pierwszej połowy do bramki Lokomotiwu trafił Paulo Dybala, ale gol nie został uznany, bowiem wcześniej bramkarza rywali faulował Ronaldo. W efekcie na przerwę ze skromnym prowadzeniem schodzili goście.

W drugiej połowie Stara Dama starała się atakować, ale Lokomotiw przez długi czas dobrze bronił dostępu do własnej bramki. Ostatni kwadrans meczu należał jednak do Juventusu, a przede wszystkim do Paulo Dybali, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Lokomotiwu.

W 77. minucie Argentyńczyk popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego, a dwie minuty później trafił do siatki dobijając obroniony przez bramkarza strzał Alexa Sandro.

Juventus FC – Lokomotiw Moskwa 2:1 (0:1)

0:1 Miranchuk 30′
1:1 Dybala 77′
2:1 Dybala 79′