LM: Lyon z porażką w Portugalii

Benfica Lizbona - Chelsea FC

W portugalsko-francuskiej potyczce w ramach grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów piłkarze Benfiki SL pokonali 2:1 Olympique Lyon. Dla francuskiej drużyny była to pierwsza porażka w tej edycji elitarnych rozgrywek.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w roli faworyta postrzegani byli gospodarze. Ekipa z Ligue 1 nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry na Estadio do Sport Lisboa e Benfica, mimo że team z Lyonu w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Mecz bardzo dobrze zaczął się dla zawodników Orłów, którzy już w czwartej minucie za sprawą Rafy Silvy objęli prowadzenie. Niestety dla Benfiki ten sam zawodnik musiał w 20. minucie opuścić plac gry z powodu kontuzji, a w jego miejsce na placu gry zameldował się Pizzi.

Do przerwy co prawda wynik nie uległ zmianie, ale po zmianie stron ekipa z Ligue 1 dążyła do zdobycia bramki wyrównującej, a cel ten został osiągnięty w 70. minucie, gdy gola na 1:1 strzelił Memphis Depay. Holender wykorzystał dośrodkowanie Leo Duboisa, kierując piłkę do siatki strzałem z lewej nogi.

Ostatnie słowo należało jednak do teamu z Półwyspu Iberyjskiego, który w 86. minucie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Portugalczyk Pizzi ustalił wynik spotkania na 2:1 dla dla Benfiki, dzięki czemu portugalska drużyna zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach w trakcie trwającej kampanii.

Benfica SL – Olympique Lyon 2:1 (1:0)

1:0 Rafa Silva 4′