Marsylia ograła Lille

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotę zawodnicy Olympique Marsylia, którzy na własnym stadionie pokonali 2:1 Lille.

Pierwsza połowa sobotniego meczu na Stade Velodrome zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze wynik pojedynku otworzyli dwie minuty po przerwie. Marsylia wykorzystała wówczas błąd bramkarza Lille, który wypuścił piłkę z rąk po zderzeniu z jednym ze swoich kolegów z drużyny. Futbolówkę przejął Boubacar Kamara, który następnie zagrał ją do lepiej ustawionego Morgana Sansona. Ten pewnym strzałem trafił do siatki.

W 79. minucie padła druga bramka dla Marsylii. Tym razem niefortunnie piłkę do bramki swojego zespołu, w wydawało się niegroźnej sytuacji, skierował Gabriel.

Cztery minuty później Lille zdobyło kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Yusufa Yaziciego z rzutu rożnego, celnym uderzeniem głową popisał się Adama Soumaoro. To było jednak wszystko, na co było stać gości w tym meczu.

Olympique Marsylia – Lille OSC 2:1 (0:0)

1:0 Sanson 47′
2:0 Gabriel (sam.) 79′
2:1 Soumaoro 83′