Zieloni ograli Monaco, cały mecz Glika

Kamil Glik

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki francuskiej Ligue 1, AS Saint-Etienne pokonało przed własną publicznością AS Monaco 1:0, wygrywając czwarte spotkanie na przestrzeni pięciu ostatnich kolejek. Zwycięstwo Zielonym zagwarantował w 59. minucie Denis Bouanga. Cały mecz na murawie w czerwono-białych barwach spędził Kamil Glik.

Pięciu korekt w składzie po remisie z Amiens dokonał szkoleniowiec Zielonych, Claude Puel – miejsca Perrina, M’Vili, Palencii, Khazriego oraz Abiego zajęli Kolodziejczak, Gabriel, Cabaye, Debuchy i Hamouma. Także do pięciu zmian po pucharowym zwycięstwie nad Marsylią doszło w jedenastce Monaco – Maripana, Ballo Toure, Fabregasa, Augustina i Aguilara zastąpili Glik, Dias, Golovin, Martins i Ben Yedder.

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla monakijczyków, albowiem już w drugiej minucie gry, przed szansą stanął Henrichs, ale próbę Niemca zdołał zatrzymać Ruffier. Gospodarze odpowiedzieli ponad 20 minut później, kiedy to nieznacznie pomylił się uderzający ze skraju pola karnego Bouanga.

W 27. minucie, na strzał ze sporej odległości zdecydował się Adrien Silva, ale futbolówka po próbie Portugalczyka przefrunęła tuż obok słupka. Tuż przed końcem pierwszej połowy okazję miał jeszcze Ben Yedder, ale były zawodnik m.in. Sevilli nie zmieścił się w świetle bramki.

Podobnie jak pierwsza, także i druga połowa rozpoczęła się od klarownej sytuacji dla gości, ale tym razem po centrze Ben Yeddera, niecelnie główkował Keita Balde. W 59. minucie, to jednak Les Verts objęli prowadzenie – Lecomte poradził sobie co prawda z uderzeniem Hamoumy z ostrego kąta, ale do pustej bramki piłkę dobił Bouanga.

Pięć minut później, gospodarze mogli prowadzić już nawet 2:0, ale tym razem Lecomte zatrzymał uderzenie Hamoumy. W kolejnych minutach najciekawsze sytuacje dotyczyły decyzji sędziowskich – najpierw anulowana została czerwona kartka dla Fofany, a siedem minut później, z powodu spalonego nie została uznana bramka Aholou.

Ostatnie minuty to jednak piłkarze z Księstwa rozgrywać musieli w osłabieniu, albowiem za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Aguilar. Chwilę później, triumf Les Verts przypieczętować mógł jeszcze Boudebouz, ale próbę Algierczyka z rzutu wolnego wybronił Lecomte.

Kiedy następne mecze?

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Leonardo Jardima musieli pogodzić się z piątą porażką w sezonie. Saint-Etienne po fatalnym początku sezonu pnie się w górę tabeli – Zieloni w pięciu ostatnich meczach zdobyli 13 na 15 możliwych do zdobycia oczek. W następnej kolejce, Saint-Etienne podejmie Nantes, a Monaco zmierzy się z Dijon.

AS Saint-Etienne – AS Monaco 1:0 (0:0)

1:0 Bouanga 59′