Chelsea z trzema oczkami

Frank Lampard

Zawodnicy Chelsea – w meczu Premier League – wygrali z Palace 2:0. Dla graczy gospodarzy ta wiktoria oznacza awans na pozycję wicelidera.

W dużo lepszych humorach przystępowali do tego spotkania zawodnicy The Blues. W końcu piłkarze Chelsea w pięciu poprzednich meczach zanotowali same zwycięstwa. Goście natomiast ostatni raz wygrali – na krajowym podwórku – 5 października tego roku.

Co działo się w tej sobotniej konfrontacji? Piłkarze Chelsea długo kazali czekać swoim kibicom na premierowe trafienie. Miało ono miejsce dopiero w 52. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Abraham.

Jak do tego doszło? Błyskotliwym podaniem popisał się William, który z pierwszej piłki zagrał do napastnika gospodarzy. Ten natomiast pewnym uderzeniem pokonał golkipera Orłów.

Piłkarze Llamparda podwyższyli w 79. minucie. Wówczas przytomnym strzałem głową popisał się Pulisić. Stało się jasne, że gospodarze zdobędą dzisiaj komplet punktów.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i piłkarze Chelsea zanotowali kolejne zwycięstwo na krajowym podwórku. W tym momencie gospodarze mają 26 punktów. Natomiast goście pozostali przy 15 oczkach.

Chelsea – Palace 2:0 (0:0)

1:0 Abraham 52′
2:0 Pulisić 79′