PSG wymęczyło trzy punkty

Angel Di Maria

Dziesiąte zwycięstwo w sezonie, choć nie bez problemów, odnieśli dziś zawodnicy Paris Saint-Germain, którzy poradzili sobie na wyjeździe z beniaminkiem z Brestu. Decydującą bramkę goście zdobyli jednak dopiero w 85. minucie gry, kiedy to wynik na 2:1 ustalił Icardi.

Aż sześciu zmian po porażce z Amiens dokonał w wyjściowej jedenastce trener Dall’Oglio – miejsca Baala, Belauda, Lasnego, Chardonneta, Mendy’ego i Grandsira zajęli Perraud, Bain, Faussurier, Cardona, Autret i Charbonnier. Pięć korekt po meczu z Club Brugge w Champions League zarządził za to Thomas Tuchel – Bernat, Kimpembe, Marquinhos, Icardi i Mbappe zostali zastąpieni przez Kurzawę, Diallo, Draxlera, Cavaniego i Sarabię.

Pierwszy kwadrans przyniósł po jednej sytuacji po obu stronach boiska – najpierw piłka po strzale Sarabii ugrzęzła w bocznej siatce, po czym uderzenie Autreta minęło światło bramki po drugiej stronie boiska. W kolejnych minutach  próbowali jeszcze Di Maria i Sarabia, ale w obu przypadkach wynik nie uległ zmianie.

W 25. minucie, znów gorąco zrobiło się pod bramką Navasa – tym razem dobrym podaniem popisał się Perraud, ale piłki do siatki nie dał rady skierować Court. Sześć minut przed przerwą, to jednak paryżanie objęli prowadzenie – Draxler popisał się prostopadłym podaniem, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem, piękną podcinką wynik otworzył Di Maria.

Pierwsze okazje po zmianie stron wypracowali sobie przyjezdni – w 63. minucie, strzał Cavaniego obronił Larsonneur, a dwie minuty później, Urugwajczyk główkował tuż nad poprzeczką. W 72. minucie, zrobiło się za to 1:1 – po szybkim kontrataku, Court dograł w pole karne do Grandsira, który nie miał problemów z pokonaniem Sergio Rico.

Ostatnie słowo należało jednak do gości z Paryża, którzy w 85. minucie ustalili wynik spotkania na 1:2. Lewą stroną w pole karne wbiegł Choupo-Moting, który zagrał wzdłuż linii piątego metra, a chwilę później, futbolówkę do siatki posłał Icardi.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, PSG ma dziesięć punktów przewagi nad plasującym się aktualnie na drugim miejscu Angers, aczkolwiek strata ta może jeszcze w ten weekend się zmniejszyć. Za dwa tygodnie, Les Parisiens zagrają z Lille, a Brest podejmie Nantes.

Brest – Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)

0:1 Di Maria 39′
1:1 Grandsir 72′
1:2 Icardi 85′

Court – Draxler, Diallo

Brest: Larsonneur – Perraud, Bain, Castelletto, Faussurier – Diallo, Belkebla – Cardona (78′ Mendy), Autret (65′ Grandsir), Court – Charbonnier

PSG: Rico – Kurzawa, Diallo, Silva, Dagba – Draxler, Verratti (80′ Marquinhos), Gueye – Di Maria, Cavani (80′ Icardi), Sarabia (80′ Choupo-Moting)