Remisy w Reims i Lille, wygrane Monaco i Strasbourga

Kamil Glik

Sześć goli, z czego pięć na jednym stadionie, padło w czterech spotkaniach 13. kolejki francuskiej Ligue 1 zaplanowanych na sobotę na godzinę 20:00. Bezbramkowymi remisami zakończyły się spotkania na Stade Pierre-Mauroy i Stade Auguste-Delaune, natomiast domowe zwycięstwa odniosły AS Monaco i RC Strasbourg.

Czwarty remis zaliczyli dziś piłkarze Lille OSC i FC Metz, którzy podzielili się punktami na Stade Pierre-Mauroy. Groźniejsze sytuacje stwarzali faworyzowani gospodarze, ale swoich okazji nie zdołali wykorzystać Bamba, Ikone oraz Osimhen.

Bramki nie padły także w Reims, gdzie gospodarze zremisowali z wiceliderem, Angers. Najbliżej szczęścia pięć minut przed końcem pierwszej połowy był Ismael Traore, który posłał piłkę tuż obok słupka. Les Scoistes mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Fulgini.

Na ósme miejsce w tabeli awansowali dziś Kamil Glik i jego AS Monaco, które pokonało przed własną publicznością Dijon. Decydująca o losach spotkania okazała się sytuacja z 42. minuty – Slimani zagrał górą do Golovina, Rosjanin przyjął piłkę klatką piersiową i uderzył celnie z woleja z 15 metrów. 90 minut w barwach monakijczyków rozegrał dziś Kamil Glik.

Zdecydowanie najwięcej działo się na Stade de la Meinau, gdzie Racing Strasbourg pokonał zamykające ligową tabelę Nimes 4:1. Dzięki tej wygranej, zespół ze Strasbourga awansował na 16. miejsce w tabeli. Wynik otwarty został w 14. minucie – Thomasson dograł wówczas płasko z prawego skrzydła, piłkę trącił jeszcze Mothiba, a do siatki zapakował ją Ajorque.

Tuż przed przerwą, gospodarze podwyższyli na 2:0, po tym jak z dośrodkowania Ajorque’a skorzystał Mothiba. Po przerwie nadzieję w serca kibiców wlał Philippoteaux, który precyzyjnym uderzeniem zmniejszył straty do jednego gola

Ostatni fragment meczu doskonale ułożył się jednak dla podopiecznych trenera Laurey’a. W  66. minucie, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Nimes, Miguel, który obejrzał dwie żółte kartki. Później, Strasbourg dołożył jeszcze dwie bramki – najpierw kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska popisał się Lienard, a później dzieło zwieńczył Mothiba, po kolejnej asyście Ajorque’a.

Lille OSC – FC Metz 0:0

Stade Reims – Angers SCO 0:0

AS Monaco – Dijon FCO 1:0 (1:0)

1:0 Golovin 42′

RC Strasbourg – Nimes Olympique 4:1 (2:0)

1:0 Ajorque 14′
2:0 Mothiba 45+1′
2:1 Philippoteaux 48′