Marsylia lepsza od Lyonu!

dodał: maaarcin  |  źródło: Francja.goal.pl  |  10.11.2019 23:05

Dimitri Payet  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
W najciekawszym spotkaniu 13. kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia pokonała przed własną publicznością 2:1 Olympique Lyon. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Dimitri Payet.

Marsylia objęła prowadzenie w 18. minucie. Z rzutu karnego Lopesa pewnym uderzeniem pokonał Payet.

W 39. minucie było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Payet, który trafił do siatki płaskim uderzeniem z czternastu metrów.

W drugiej połowie Lyon odzyskał nadzieję zdobywając kontaktowego gola. W 59. minucie, po dośrodkowaniu Bertranda Traore, do siatki z bliska trafiła Moussa Dembele. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Olympique Marsylia – Olympique Lyon 2:1 (2:0)

1:0 Payet (k.) 14'
2:0 Payet 39'
2:1 Dembele 59'

Komentarze | 4 komentarze

MarseilleFan | 10.11.2019 23:17

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Posiadanie piłki po stronie Lyonu i to na Velodrome, ale to właściwie jedyny minus dzisiejszej gry, bo Lyon za bardzo nam nie zagroził. Świetny środek pola, Rongier w formie z Nantes to jeden z najlepszych pomocników ligi, Kamara nie do przejścia, Sanson grający jako pomocnik b2b jest fantastyczny. Lopez się dziś bardzo napracował. Dario tez pokazał pazur. Cieszę sie że w tym sezonie to on jest nasza "9", a nie leniwy i drepczący Mario :)
Dmitri Payet - ten gość zasługuje na specjalne pochwały. Nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi sie że z nim w składzie i grając systemem 4-3-3 wygraliśmy wszystkie spotkania w tym sezonie więc mam nadzieje że Villas Boas przestanie w końcu kombinowac z taktyka i tego sie bedzie trzymał. Alvaro najpierw nam zawalił gola, a 4 minuty później distał czerwień. Fatalny mecz Hiszpana, ale grając w osłabieniu byłem pod wrażeniem inteligencji, walki i zaangażowania. Do Toulousy jedziemy bez Calety-Cara i Alvaro więc w obronie zagraja Kamara i młody Perrin.

Co do Lyonu, początek był dla nich co jest charakterystyczne dla drużyn Garcii. Póżniej widać było jaks stopniowo opadaja z sił i nawet grając w przewadze nie potrafili zdominować meczu. Brak sił w końcówce również mnie nie dziwi bo Marsylia Rudiego miała ten sam problem. Nie zagrozili nam specjalnie, chociaż przy strzale Terriera w 90. minucie stanęło mi serce. Mamy wicelidera!

Joker | 11.11.2019 00:22

To był Alvaro jakiego znam z La Liga, niestety :) na szczęście jednak fatalny występ Hiszpana nie przeszkodził w zwycięstwie, bo to był bardzo dobry mecz OM i szkoda byłoby, aby ten wysiłek został zmarnowany przez jednego człowieka.

Można powiedzieć iż Marsylia w pełni się zrehabilitowała za fatalny występ w Paryżu (nie chodzi mi o samą porażkę tylko styl) dwiema wygranymi z dwoma pozostałymi uczestnikami LM, dzięki czemu OM jest wiceliderem. Aczkolwiek na tym etapie sezonu i przy tym ścisku w tabeli nie jest to jakiś wielki powód do świętowania, bo choćby Lyon który jest 14. ma raptem 6 oczek straty do Marsylii, a więc mniej niż OM do lidera :) no, ale lepiej być na drugim miejscu niż na 14. co logiczne :)

Nowik | 11.11.2019 12:08

No cóż, meczu nie oglądałem, ale większość pisze o zdominowaniu środka pola przez Marsylię. No nic, tak bywa. Ten mecz pokazał, ile dla Lyonu znaczy Memphis. Wczoraj Holendra zabrakło i od razu odbiło się na wyniku. Do tego Aouar nie zagra w następnej kolejce. Pozostaje mieć nadzieję, że Thiago Mendes w końcu odpali z formą, bo jak na razie o nim można mówić jako o olbrzymim rozczarowaniu.

Poro6niec | 11.11.2019 16:02

Nie widzę różnicy pomiędzy Lyonem Sylvinho a tym Garcii. W szatni nastał chyba jakiś bunt (obstawiam Depaya i jego fochy związane z brakiem odejścia) plus zmiennicy nie są w stanie zastąpić Ndombele i Fekira (Mendes to jakieś dwie półki niżej, nawet pomimo bardzo obiecującego wejścia do nowego zespołu)