Rennes wyrywa zwycięstwo w końcówce

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W ostatniej akcji meczu, Stade Rennais wywalczyło szóste zwycięstwo w trwającej kampanii Ligue 1 – czerwono-czarni pokonali przed własną publicznością AS Saint-Etienne, zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Bohaterem gospodarzy został Damien Da Silva.

Trzech zmian po porażce z Dijon dokonał w wyjściowej jedenastce gospodarzy trener Stephan – zamiast Gnagnona, Greniera i Gelina na murawie pojawili się Maouassa, Camavinga i Bourigeaud. Także trzech zawodników po bezbramkowym remisie z Montpellier wymienił trener Der Zakarian – miejsca Camary, Honorata i Nordina zajęli Palencia, M’Vila i Diony.

Zieloni na prowadzenie wyszli w 19. minucie gry – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową Bouangi zdołał odbić jeszcze Mendy, ale dobijający z kilku metrów Diony posłał już futbolówkę do siatki. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać – sześć minut później, kapitalną asystą popisał się del Castillo, a do wyrównania doprowadził Raphinha.

Kwadrans po zmianie strony, bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Diony, ale próbę byłego zawodnika Dijon zdołał wybronić Mendy. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem 1:1, szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze – po centrze Bourigeauda z rzutu rożnego, strzał na wagę trzech oczek oddał Da Silva.

Kiedy następne mecze?

Szóste zwycięstwo w trwającej kampanii Ligue 1 pozwoliło ekipie Rennes awansować na 11. miejsce w tabeli – piłkarze z Roazhon Park zbliżyli się na jeden punkt do dzisiejszych rywali. W następnej kolejce, Rennes podejmie Metz, a ASSE zmierzy się z Niceą.

Stade Rennais – AS Saint-Etienne 2:1 (1:1)