Chelsea wygrywa na Emirates Stadium

Frank Lampard

W hicie 20. kolejki Premier League, Chelsea pokonała 2:1 na Emirates Stadium. Kanonierzy tym samym pozostają bez wygranej pod wodzą Mikela Artety.

Obie drużyny przystępowały do niedzielnego spotkania z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Pojedynek bardzo dobrze ułożył się dla Kanonierów, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Caluma Chambersa, przed bramką dopadł do niej Pierre-Emerick Aubameyang i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie, którą do udanych mogli zaliczyć jedynie podopieczni Mikela Artety. Arsenal nie pozwalał bowiem na zbyt wiele rywalom i zasłużenie schodził na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie do głosy zaczęli dochodzić The Blues. Zespół Franka Lamparda konsekwentnie szukał okazji do zdobycia gola, ale wynik długo nie ulegał zmianie.

W 83. minucie Chelsea doprowadziła jednak do wyrównania. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu wolnego piłkę do bramki Arsenalu wpakował Jorginho. Goście nie zamierzali na tym poprzestawać.

Cztery minuty później Chelsea była już na prowadzeniu! Po bardzo dobrym podaniu Williana, zwycięskiego jak się okazało gola dla gości zdobył Tammy Abraham. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Arsenal FC – Chelsea FC 1:2 (1:0)

1:0 Aubameyang 13′
1:1 Jorginho 83′
1:2 Abraham 87′