Carabao Cup: City bliżej finału

Bernardo Silva

W pierwszym meczu półfinałowym Carabao Cup Manchester City wygrał na Old Trafford z Manchester United 3:1 i jest znacznie bliżej awansu, niż lokalny rywal. Obywatele zrewanżowali się tym samym Czerwonym Diabłom za grudniową porażkę w lidze.

Obrońcy trofeum objęli prowadzenie w 17. minucie, gdy po podaniu Kyle’a Walkera pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Bernardo Silva. Portugalczyk nieco ponad kwadrans później wystąpił w roli asystenta, a po jego prostopadłym dograniu Riyad Mahrez ograł w sytuacji sam na sam Davida de Geę i wpakował piłkę do pustej bramki. W przypadku trzeciego gola gościom pomógł Andreas Pereira, pakując do własnej bramki piłkę odbitą przez de Geę po uderzeniu Kevina de Bruyne’a.

Honorowego gola dla United zdobył w 70. minucie Marcus Rashford, kończąc kontratak swojego zespołu.