Carabao Cup: Leicester na remis z Aston Villą

Puchar Ligi Angielskiej
Puchar Ligi Angielskiej Na zdjęciu: Puchar Ligi Angielskiej

W środowym półfinale Carabao Cup Leicester City zremisowało u siebie 1:1 z Aston Villą. Tym samym o awansie zadecyduje rewanżowe spotkanie w Birmingham.

Od początku spotkania inicjatywa należała do Leicester, które przystępowało do tego meczu w roli faworyta. Jednak to Aston Villa w 28. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do piłki dopadł Frederic Guilbert i uderzeniem z kilku metrów trafił do siatki. Była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie spotkania.

Po przerwie Lisy konsekwentnie szukały wyrównującego gola. W 74. minucie wyrównanie gospodarzom dał Kelechi Iheanacho, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył szybki kontratak swojego zespołu. Wynik nie uległ już zmianie.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 28 stycznia na Villa Park.

Leicester City – Aston Villa 1:1 (0:1)

0:1 Guilbert 28′
1:1 Iheanacho 74′