Coupe de la Ligue: PSG w finale

dodał: sobmar  |  źródło: Francja.goal.pl  |  22.01.2020 22:59

Neymar  |  fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Zgodnie z oczekiwaniami, Paris Saint Germain zostało w środę drugim finalistą Pucharu Ligi Francuskiej. Paryżanie nie dali szans Stade de Reims i wygrywając na wyjeździe 3:0, zrewanżowali się rywalom za wrześniową porażkę w lidze.

Goście objęli prowadzenie w dziewiątej minucie, gdy podanie Neymara wykorzystał Marquinhos. Potem gola samobójczego strzelił Ghislain Konan i do przerwy było 0:2. Gdy w 73. minucie czerwoną kartkę dostał Marshall Munetsi, było wiadomo, że Remois raczej się nie podniosą. Dobił ich niedługo potem Nianzou Kouassi.

PSG awansowało do finału tych rozgrywek po raz szósty w ostatnich siedmiu sezonach.

Stade de Reims - Paris Saint Germain 0:3 (0:2)

0:1 Marquinhos 9'
0:2 Konan 31' (s)
0:3 Kouassi 77'
Czerwona kartka: Munetsi (Reims)