REKLAMA
REKLAMA

Juve nieprzekonane do wymiany De Sciglio za Kurzawę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  28.01.2020 09:45
Juve nieprzekonane do wymiany De Sciglio za Kurzawę

Mattia De Sciglio  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Juventus FC nie jest do końca przekonany w sprawie wymiany piłkarzy z Paris Saint-Germain. Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień do ekipy ze stolicy Francji miał trafić Mattia De Sciglio, z kolei szeregi mistrzów Włoch miał zasilić Layvin Kurzawa.

Oba kluby zdążyły już potwierdzić, że trwają rozmowy w sprawie ewentualnej transakcji. W każdym razie do finalizacji transakcji jeszcze nie doszło i nie wiadomo, czy w ogóle taki stan rzeczy będzie miał miejsce.

Decydenci Bianconerich nie są do końca przekonani, czy warto stracić Włocha De Sciglio na rzecz Francuza Kurzawa. Sky Sport Italia oraz SportItalia podają, że Juventus nie zaangażował się jeszcze w pracę nad tym transferem, analizując różne scenariusze.

Przypomnijmy, że obaj zawodnicy, których ma dotyczyć ewentualna wymiana, mają po 27 lat. W każdym razie Kurzawa ma kontrakt do końca czerwca, a De Sciglio jest związany umową z Juve do 2022 roku.

Za tym, aby włoski obrońca został w ekipie z Turynu, przemawia to, że jest wszechstronnym zawodnikiem, mogącym grać na obu bokach defensywy. Ponadto piłkarz zna już taktykę Maurizio Sarriego, będąc jednym z niewielu Włochów w składzie Juventusu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Outlander | 28.01.2020 11:00


Dopóki nie spojrzałem na historię kontuzji Francuza to myślałem sobie że to świetny 'deal" dla Juventusu bo chociaż będzie dostępny dla trenera do grania (co ciężko powiedzieć o De Sciglio). Po analizie historii wyszło na to, że to taki sam piłkarz jak Włoch czyli doznający często urazów (od 2014 roku nie było sezonu w którym by nie pauzował z powodu urazów).

Minusem jest, że pozbywamy się kolejnego Włocha zastępując go inną nacją (jakby nie spojrzeć trzeba ich mieć w kadrze na LM).

Jedyne co może być plusem to nadzieja dla obydwu klubów że piłkarze po zmianie otoczenia odbudują się fizycznie (chociaż De Sciglio miał już kłopoty w tym aspekcie w Mediolanie, teraz Turyn, nie wiem czy coś mu da zmiana kraju...).

funjuve | 28.01.2020 11:38

Jeżeli faktem jest, że ten Kurzawa taki kontuzjogenny, to lepiej zostawmy De Sciglio, bo przynajmniej potrafi jako tako po obu skrajnych stronach obrony zagrać.

wojojuve | 28.01.2020 15:51

podatny na kontuzję, a nie kontuzjogenny...

funjuve | 29.01.2020 15:14

A to jedno i to samo, tylko inaczej napisane.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.02 22:54
21.02 20:58