Coppa Italia: Milan załatwił sprawę w dogrywce

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  28.01.2020 23:18

Hakan Calhanoglu  |  fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Najprawdopodobniej ostatnie naboje Krzysztofa Piątka w AC Milanie nie zostały wykorzystane. Mimo wszystko ekipa z miasta mody pokonała Torino FC. Chociaż zwycięzca w spotkaniu w ramach 1/4 finału Pucharu Włoch wyłoniony został dopiero w dogrywce, w której mediolańczycy zaliczyli dwa trafienia. Ostatecznie Rossoneri zwyciężyli 4:2.

W różnych nastrojach do swojej potyczki przystępowały obie drużyny. Mediolańczycy mogli pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw. Z kolei team z Piemontu podchodził do swojego starcia naładowany energią po kompromitacji z Atalantą BC, gdy turyńczycy w minioną sobotę przegrali w lidze aż 0:7.

Ranne byki nie sprzedały tanio skóry

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na San Siro byli świadkami dwóch goli. Żaden z nich nie padł po trafieniu 24-latka w osobie Piątka, który ostatecznie spędził na placu gry nieco ponad godzinę. Polaka w 65. minucie z pacu gry zluzował Zlatan Ibrahimović, który co prawda nie zachwycił, ale swoje na boisku zrobił.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 12. minucie, gdy do siatki trafił Giacomo Bonaventura. Włoch wykorzystał płaskie dośrodkowanie z boku boiska od Ante Rebicia, nie dając żadnych szans Slavatore Sirigu na udaną interwencję. Radość gospodarzy z prowadzenia trwała jednak tylko do 34 minuty, gdy do remisu doprowadził Bremer.

Calhangolu mężem opatrznościowym Rossonerich!

Brazylijczyk na jednym trafieniu nie poprzestał. Po zmianie stron Bremer jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, wykorzystując w 71. minucie podanie Olo Ainy.  Tymczasem w doliczonym czasie drugiej połowy trafienie wyrównujące zanotował Hakan Calhanoglu, więc zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka.

W dodatkowy czasie rywalizacji swoje szanse na gole mieli Ibra, Samu Castillejo i Theo Henrnadez, ale bez efektu. Z kolei w 106. minucie swoje drugie trafienie zaliczył Turek Calhanoglu, który po wejściu na boisko rozkręci zawody.

Pierwszy półfinał Juve - Mian

Jeszcze w 108. minucie prowadzenie Rossonerich podwyższył Ibrahimović, więc w 1/2 finału Coppa Italia piłkarze Milanu zmierzą się z Juventusem FC. Dodajmy, że pierwszy mecz półfinałowy z udziałem obu ekip rozegrany zostanie 12 lutego, natomiast rewanż odbędzie się 4 marca.

AC Milan - Torino FC 4:2 (1:1,2:2, 4:2 dogrywka)

Żółte kartki:
Milan: Hernandez 30', Rebić 32;, Kjaer 53', Krunic 74', Conti 93', Ibrahimovic 111'
Torino: Rincon 22', Izzo 37'

Milan (4-4-2): G. Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez, Castillejo, Bennacer, Krunić (82' Calhanoglu), Bonaventura (76' Rafael Leao), Piątek (65' Ibrahimović), Rebić (106' Kessie)

Torino (3-4-2-1): Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer (82' Djidji), De Silvestri (112' Laxalt), Rincon (112' Lyanco), Lukić, Aina, Verdi, Berenguer (90' Millico), Belotti.

Sędzia główny: Fabrizio Pasqua (Włochy)

Komentarze | 19 komentarzy

FCHollywood | 28.01.2020 23:19

Od kiedy pojawił się Zlatan, to nikt im nie dorównuje wynikami.

Mucha52 | 28.01.2020 23:24

Milan ma niezłych piłkarzy ale niema drużyny. Potrafią w ciągu 3-4 minut stworzyć 3 stuprocentowe sytuację by przez następne 30 minut kopać się po czole i tak w kółko.

interinho | 28.01.2020 23:25

Milan pilkarsko lepszy no doubt jednak sedzia spotkania tragiczny . Conti dzisiaj obowiązkowo 4 żółte powinien wyłapać a dostał tylko jedna i to jest hit. Poza tym ladne bramy Turka i genialne wybicie rzutu rożnego Benacera heh

BOYSSAN | 28.01.2020 23:25

Piątek dramat. Chłop jest totalnie bez formy a zagranie chwile przed zejściem było jakby podsumowaniem obecnej dyspozycji. Zawsze pisałem ze Krzysiek dosc przypadkowo znalazł się na tym poziomie ale został dosc szybko zweryfikowany.
Dla Milanu lepiej jakby go czym szybciej spieniężyli , może ktoś się jeszce nabierze na niego.
Na dzień dzisiejszy na euro na 9-ke mamy Lewego Milika i Wilczka

Co do meczu fizyczny , dosc intensywny , Milan lepszy.

xxBANGxx | 28.01.2020 23:31

Calhanoglu był świetny. W ogóle ten mecz był świetny, a najlepsze było pierwsze 15 minut dogrywki. No, no, jestem pod wrażeniem. To co, z Milanem w finale? :)

NewMaldini | 28.01.2020 23:35

Piątkowi powinniśmy podziękować póki coś możemy na nim zarobić. Życzę mu powodzenia, bo to zdolny chłopak, ale Milan to dla niego za wysokie progi. Odkąd Krzysiek nie gra Milan wygrywa i nie ma w tym przypadku. Z resztą dzisiejszy mecz pokazał o co chodzi...

milan220 | 28.01.2020 23:37

Strejlau MVP, co chlop sie odpalal

ACMilan_Fan | 28.01.2020 23:37

xxBangxx

Milan z Juve już w półfinale xd

Italia00 | 28.01.2020 23:56

Cudnie, półfinał Milan - Juve zdecydowanie ciekawiej się zapowiada niż Derby Turynu.

Zlatan i Ronaldo na jednym boisku to zawsze warto zobaczyć :)

MrGhost | 28.01.2020 23:59

Z nieba do piekła i z piekła do nieba. Milan to zlepek ciekawych indywidualności , ale brak tu jakiejkolwiek drużyny. Dziś był tego najlepszy obraz . Pioli wykonuje imo zerową pracę w płaszczyźnie taktyki , lecz personalnie ma oko. Chłopy grają jak chcą ale generalnie wychodzi, lecz przy lepszych drużynach to nie wypali. Theo to urodzony wahadłowy , w defensywie bardzo kiepski, szczególnie jeśli chodzi o ustawianie się. Rebic swoją dynamiką robi różnicę . Co się stało z tym gościem na początku sezonu ? Piątka dni są policzone, Krzysiek zapomniał jak się gra w piłkę , znów potrzebuje pewności siebie , minut , ale może również innego ustawienia. Podejrzewam , że jakby przyjechała tu Atalanta, to znów by się zabawiła

Mucha52 | 29.01.2020 00:51

Swietny komentarz Pana NewMaldiniego czekamy na więcej fachowych analiz meczowych także po porażkach Milanu

troltroli | 29.01.2020 01:05

I o to chodzi wygrywać takie mecze po dogrywce a nawet po karnych. Porażek nie będzie bo zrspół złapał wiatr w żagle i będzie odrabiał straty bo kiepskiej pierwszej polowie sezonu. A najlepiej to byloby dla nich wygrać puchar no ale zobaczymy, stawiałem na finał Napoli: Milan i dalej to podtrzymuje.
Co do Piątka to nie ma co sie czepiać bo nie dostawał dobrych piłek ale jesli ma siedziec na lawce to rzeczywiscie niech gdzies odejdzie, gdzie? chyba najlepszy kierunek to Totki moze by sie tam odnalazł dostając dobre piłki.Ale szkoda ze jedyny Polak ma odejść z Milanu.

ACMichal83 | 29.01.2020 06:03

Przyjemnie sie patrzy jak Milan rosnie w sile przy Ibrze. Z takim charakterem jak w ostatnich meczach jak najbardziej mogą powalczyc z Juve. 6 zwycięstwo z rzędu!

dostojnyfarmata | 29.01.2020 06:09

xxBANGxx - jaja se robisz? Przez 90 min była straszna kaszana. Ten mecz się zaczął w dogrywce.
W regulaminowym czasie gry emocji dostarczało słuchanie Andrzeja "bądź co bądź" Strejlaua.

Tiesto | 29.01.2020 07:14

Podziwiam optymizm co poniektórych, ale to jest raptem kilka wymęczonych zwycięstw w kiepskim stylu z outsiderami albo drużynami kompletnie bez formy a wczorajszy awans zawdzięczają w dużej mierze sędziemu bo powinni grać w dziewiątkę (czerwa dla Rebica i Contiego). Zadziwia mnie też wielbienie Ibry-gdyby wczoraj Calhangolu nie doprowadził do dogrywki i Milan by odpadł to Ibrze zdecydowanie należała by się najniższa ocena bo grał jeszcze gorzej od Piątka, każde zagranie złe o czym mówili cały czas komentatorzy, no ale że to jest Ibra to mu wolno marnować seryjnie patelnie i kopać się po czole i nikt nic nie powie, jakby to Piątek zmarnował takie sytuacje to by go chyba na taczkach wywieźli. Może mentalnie faktycznie ma pozytywny wpływ na drużynę ale piłkarsko to on obecnie jest cienki jak sik pajaka. Co oczywiście nie zmienia faktu że Piątek fatalny. Dobry komentarz Strejlau, sto razy lepszy od innych zamulaczy

mack | 29.01.2020 07:20

Mówicie, że Piątek za wysokie progi, że został zweryfikowany, a może jest po prostu kompletnie bez formy? Co było sezon temu? Z Napoli ogrywał Koulibaliego jak nikt inny, strzelał jak światowej klasy napastnik itd. Także sprawiedliwie byłoby dać szansę Krzyśkowi pokazać się w 3 sezonie. Ale chyba za bardzo w Milanie chcą z niego zrobić kozła ofiarnego. Mam nadzieję, że Pio udowodni swoją wartość, jak nie na San Siro, to w innym klubie.

troltroli | 29.01.2020 09:50

Tiesto
Masz troche racji z porównaniem Ibry i Piątka ze gdyby taka sete zmarnował Piatek to poleciałyby na niego gromy no a Ibrze wolno;)
A co do Ibry ok moze i jest wolny wiadomo lata ma ale jednak to magiczne podanie czy dotknięcie jednak ma i to jest jedyne w jego stylu. Piatek i inni napastnicy moga o czyms takim tylko pomarzyć no chyba ze Piatek miałby kilka takich sezonów po kolei jak ten poprzedni.

Outlander | 29.01.2020 13:35

@MrGhost, Theo by pasował do Was bo Conte lubi grać takimi piłkarzami (taki pół na pół).

_tripletta_ | 29.01.2020 13:59

Co jak co, ale Ibra po wejściu był fatalny.
Jakby nie ten wymęczony gol to miałby note chyba nawet mniejszą od tak krytykowanego Piątka.
Zmarnowana setka Ibry z 2 metrów na pusta bramke i strzał nad poprzeczką był kwintesencją jego gry.
Wejście Hakana odmieniło Milan. Nie Ibry który się kopał po czole.