Puchar Francji: Dramatyczna końcówka dla Lyonu

Puchar Francji
Puchar Francji Na zdjęciu: Puchar Francji

Olympique Lyon uzupełniło stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Francji, po tym jak wygrało w czwartek w Nicei 2:1. Spotkanie na Allianz Riviera miało bardzo dramatyczną końcówkę, która ostatecznie przyniosła Les Gones trzeci z rzędu awans do 1/4 finału tych rozgrywek.

Goście wyszli na prowdzenie w 15. minucie, kiedy to Moussa Dembele wykorzystał dogranie Maxwela Corneta i strzałem w długi róg pokonał Waltera Beniteza. W drugiej połowie gospodarze dwukrotnie byli bliscy wyrównania, ale dobrze bronił Ciprian Tararusanu. Wreszcie minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, po dalekim podaniu od Dante, Adam Ounas popisał się precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego i nie dał szans golkiperowi Lyonu. Ostatnie słowo należało jednak do Les Gones. Dante sfaulował dośrodkowującego Karla Toko Ekambi już praktycznie za linią końcową boiska, ale sędzia podyktował rzut karny, który na zwycięskiego gola zamienił Houssem Aouar.

OGC Nice – Olympique Lyon 1:2 (0:1)

0:1 Dembele 15′