PSG gromi Montpellier!

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain efektownie 5:0 pokonało u siebie Montpellier w sobotnim meczu 22. kolejki Ligue 1.

PSG już w ósmej minucie zdobyło pierwszego gola. Do piłki przed polem karnym dopadł Pablo Sarabia i mocnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi. W 16. minucie Montpellier doznało poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym ukarany został Dimitry Bertaud.

Podopieczni Thomasa Tuchela drugiego gola zdobyli w 41. minucie. Po świetnej wymianie piłki z Sarabią, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Angel Di Maria.

Jeszcze przed przerwą padła trzecia bramka dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kiksie jednego z zawodników Montpellier, piłka odbiła się od Daniela Congre i wylądowała w siatce.

W drugiej połowie PSG dołożyło kolejne dwie bramki. W 57. minucie sytuację oko w oko z bramkarzem rywali po prostopadłym podaniu Neymara wykorzystał Kylian Mbappe. W 65. minucie piątego gola zdobył Layvin Kurzawa, który trafił do siatki ze środka pola karnego.

Montpellier ostatecznie mecz kończyło w dziewiątkę, bowiem w samej końcówce drugą żółtą kartką ukarany został Chotard.

Paris Saint-Germain – Montpellier HSC 5:0 (3:0)

1:0 Sarabia 8′
2:0 Di Maria 41′
3:0 Congre (sam.) 44′
4:0 Mbappe 57′
5:0 Kurzawa 65′