Pewna wygrana Lille, remis Monaco

Renato Sanches

Lille nie sprawiło zawodu swoim kibicom i pewnie 3:0 pokonało przed własną publicznością Toulouse. W sobotni wieczór trzy punkty na swoje konto zapisało również Angers. Pozostałe dwa mecze, w tym pojedynek Dijon z Monaco, zakończyły się remisami.

Lille nie miało najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Już po pierwszej połowie prowadziło 2:0 dzięki trafieniom Loica Remy. W drugiej połowie trzeciego gola dołożył jeszcze Renato Sanches. Dzięki tej wygranej Lille awansowało na trzecie miejsce w tabeli.

Fatalną serię czterech kolejnych przegranych w lidze przerwało Angers, które od razu sięgnęło po komplet punktów. Przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonał wyżej notowane Montpellier i oddaliło się od strefy spadkowej na bezpieczną odległość.

Na zdecydowanie więcej z pewnością liczyli kibice Monaco, które po trzech wygranych z rzędu, teraz tylko zremisowało na wyjeździe z walczącym o trzymanie Dijon, które dzięki zdobytemu punktowi opuściło strefę spadkową.

Ani jednego gola nie obejrzeli natomiast kibice na stadionie w Strasbourgu, gdzie miejscowa ekipa bezbramkowo zremisowała z Amiens.

Angers – Montpellier 1:0 (0:0)
1:0 Bahoken 68′

Dijon – Monaco 1:1 (0:0)