dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  01.03.2020 22:58

Ligue 1

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W ostatnim spotkaniu 27. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon pokonał w derbowym pojedynku na własnym stadionie AS Saint-Etienne.

W pierwszej połowie meczu kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 27. minucie Lyon na prowadzenie wyprowadził Dembele, który uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Terriera z rzutu wolnego.

W kolejnych minutach gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku i robili to całkiem skutecznie. W doliczonym czasie gry zdobyli jeszcze drugiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dembele, który wykorzystał rzut karny.

Olympique Lyon - AS Saint-Etienne 2:0 (1:0)

1:0 Dembele 27'
2:0 Dembele (k.) 90+5'

Komentarze | 7 komentarzy

Juninho | 01.03.2020 23:03

Lyon bardzo dobry, dawno nie widziałem les Gones grających z takim zaangażowniem i pewnością siebie. Juventus popełnił duży błąd, bo pozwolił, żeby drużyna uwierzyła w siebie i awans. ;) Imponująca forma Dubois biorąc pod uwagę długą pauzę spowodowaną kontuzją.
I połowa to dominacja Lyonu, z jedną dobrą okazją zielonych. Druga połowa też z wyraźną przewagą OL, Toko Ekambi zmarnował jedną setką + bardzo groźne dośrodkowanie ASSE przeciął na dużym ryzyku, ale skutecznie Marcal.
Sędziowanie w tym meczu kuriozalne, tym bardziej biorąc pod uwagę VAR. xD
Gol Tousarta moim zdaniem powinien zostać uznany. Został nastrzelony z pół metra, a rękę miał "przyklejoną" do klatki piersiowej. Sędzia nawet nie podszedł do monitora. xD
Brak żółtej kartki dla Marcelo za faul na Abim to jest jakieś nieporozumienie. xD
Gol Toko Ekambiego na 100 % prawidłowy, więc sędzia odgwizdał spalonego Dembele, który rzeczywiście miał miejsce, z tym że Dembele nie brał udziału w akcji i nie miał na nią żadnego wpływu. 3x xDD

Patio1950 | 01.03.2020 23:18

Wreszcie ta drużyna zaczyna wchodzić na właściwe tory. Naprawdę dobry mecz Lyonu. Wyraźnie lepsi od Zielonych. Mogło być tu i 5:0, dwa gole anulowane, w obu przypadkach wydaje się, że niesłusznie. Aż zacząłem się bać, że goście wcisną jakiegoś farfocla w końcówce, znając "fart" OL. Na szczęście Dembele panenką ustalił wynik. Sędziowanie na bardzo słabym poziomie. Bruno Guimaraes - niepojęte, ile ten chłopak daje tej drużynie. Haruje w defensywie, ciągle daje piły marzenie i otwierające podania. Takiego kogoś nam brakowało, mam wrażenie że przez jeden, dwa mecze zrobił więcej niż Thiago Mendes przez cały sezon. Bardzo dobrze że Dubois wrócił, daje dużo drużynie po prawej stronie, w rozegraniu i w obronie. Już nie mogłem patrzeć na drewnianego Tete, który niewiele wnosił w obu tych aspektach. Jestem zadowolony, dobrze oglądało się OL w takim wydaniu. Oby tak dalej, a może coś jednak ugramy w tym sezonie.

Juninho | 01.03.2020 23:21

Następny mecz to arcytrudny wyjazd do Lille. Typowy mecz o 6 punktów i jeżeli Lyon ma zagrać w pucharach to bezwzględnie musi wygrać. Jeśli to się nie uda pozostaje wygrać Puchar Francji albo Ligę Mistrzów. ;)

Poro6niec | 02.03.2020 09:26

To chyba jakiś nowy rekord, jedno zwycięstwo w 10 ostatnich spotkaniach. Cyrk po prostu. I pomyśleć, że kilka lat temu, jeszcze za panowania króla Galtiera, ASSE było niepokonane przez 23 kolejki (a i tak nie udało się wtedy zakwalifikować na podium, przez sprzedany mecz pomiędzy Loreint a Lille)
Czas Puela dobiegł końca, nic nowego tu już nie wymyśli. Dzięki za złudne nadzieje na początku przygody, adios

MarseilleFan | 02.03.2020 09:50

Puel to właśnie ten trener, który "zniszczył" mistrzowski Lyon (pod jego stermai Les Gones po 8(?) latach stracili tytuł mistrzowski na rzecz Bordeaux Blanca), a teraz "niszczy" drugi wielki we Francji klub. Nie rozumiem jakim sposobem ten beznadziejny trener ciągle znajduje zatrudnienie w znanych klubach. Nie pamiętam tak słabego Saint Etienne. Na miejscu fanów Lyonów za bardzo bym się nie cieszył. Wiadomo, że derby, ale teraz SE ogrywa każdy bez trudu. Prawdziwym sprawdzianem będzie mecz z Lille. Jeżeli wygrają z nimi na wyjeździe to mogą realnie powalczyć o LM.

Nowik | 02.03.2020 20:05

MarseilleFan - Puel przychodził do Lyonu w 2008, gdy zespół po raz 7. z rzędu zdobył tytuł. I tak jak mówisz, od jego przyjścia OL stracił dominację w lidze. Niestety Aulas przez 3 lata pracy Puela nie przyznał się do błędu i na każdym kroku wychwalał tego gościa.
A co do meczu, to nie umniejszałbym jego rangi. Wiadomo, że St.Etienne cieniuje strasznie, ale jednak derby Rodanu to szczególny mecz dla obu stron. Zwłaszcza dla Aulasa, który lubi wbijać szpilki w Zielonych. Dla mnie jako fanatyka Lyonu mecz z Les Verts jest szczególny. Pozdrawiam :)

Juninho | 02.03.2020 21:30

Puel to "Dyzma" francuskiego futbolu, tak jak u nas Smuda. ;)