Puchar Francji: Les Verts w finale

dodał: sobmar  |  źródło: Francja.goal.pl  |  05.03.2020 22:57

Puchar Francji  |  Puchar Francji

AS Saint-Etienne będzie rywalem Paris Saint Germain w finale Pucharu Francji. Les Verts wygrali w czwartek na swoim stadionie z obrońcą trofeum Stade Rennais 2:1 i po raz pierwszy od 1982 zagrają w decydującej rozgrywce.

Na Stade Geoffroy-Guichard pierwsi gola zdobyli goście. W 33. minucie William Saliba sfaulował w polu karnym Raphinhę, a M'Baye Niang zamienił jedenastkę na bramkę. ASSE wyrównało niedługo przed przerwą, po tym jak po dośrodkowaniu Loisa Diony'ego celnie główkował Timothee Kolodziejczak. Gdy wydawało się, że będzie trzeba rozegrać dogrywkę, Les Verts zadali decydujący cios. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Ryad Boudebouz strzałem przy słupku zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i awans do finału.

AS Saint-Etienne - Stade Rennais 2:1 (1:1)

0:1 Niang 33' (k)
1:1 Kolodziejczak 43'
2:1 Boudebouz 90'+4