LM: Lipsk pewnie pokonuje Tottenham

Marcel Sabitzer

Piłkarze Lipska wywiązali się z roli faworyta i wyeliminowali Tottenham, pewnie pokonując Koguty w rewanżowym meczu 3:0. Tym samym podopieczni Nagelsmanna awansowali do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando zawodników z Lipska. Częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych od Tottenhamu.

Pierwsza bramka padła już w 10. minucie. Strzał Wernera z pola karnego został zablokowany, ale Niemiec zdążył zgarnąć piłkę i zagrać ją do Sabitzera. Austriak strzałem zza pola karnego w dolny róg bramki pokonał Llorisa i otworzył wynik spotkania.

Dziewięć minut później mocne podanie Angelino po ziemi na bramkę zamienił Werner. Niemiec był jednak na spalonym i bramka nie została uznana.

W 21. minucie znakomite dośrodkowanie Angelino wykorzystał ponownie Sabitzer. Austriak oddał z bliska mocny strzał głową. Lloris niefortunnie interweniował, bo sparowana przez niego na słupek piłka wpadła do bramki.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana. Oba zespoły oddały po dwa strzały celne na bramkę, ale piłkarze Tottenhamu i tak nie znaleźli sposobu na pokonanie Gulacsiego.

Gola zdobyli jednak pod koniec meczu gospodarze. W 87. minucie, tuż po wejściu na plac gry, gola zdobył Emil Forsberg. Szwed wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z okolicy jedenastego metra pokonał Llorisa, ustalając tym samym wynik meczu.

Wynik pierwszego spotkania: Tottenham Hotspur 0:1 RB Lipsk. Awans – RB Lipsk

RB Lipsk – Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)

1:0 Sabitzer 10′
2:0 Sabitzer 22′
3:0 Forsberg 87′

Lipsk: Laimer, Sabitzer
Tottenham: Sessegnon, Winks, Tanganga, Alli

Lipsk:   Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (55′ Adams), Laimer, Sabitzer (87′ Forsberg), Angelino – Nkunku (59′ Haidara), Schick, Werner

Tottenham: Lloris – Aurier (90+1′ Walcott), Alderweireld, Tanganga, Sessegnon – Dier, Winks – Lo Celso (80′ Fernandes), Alli, Lamela – Lucas

Sędzia główny: Carlos Del Cerro (Hiszpania)