PP: Legią górą w meczu w nowej rzeczywistości

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.05.2020 22:03

Piłkarze Legii Warszawa  |  fot. Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała w delegacji Miedź Legnicę w spotkaniu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Lider PKO Ekstraklasy, grający od 90 minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Igora Lewczuka, wygrał swój mecz 2:1, stając się trzecim przedstawicielem tych rozgrywek w kolejnej rundzie rozgrywek.

Od niewinnego spotkania w krajowym pucharze stołeczna drużyna wznawiała granie po przerwie z powodu pandemii koronawirusa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia na najbliższe miesiące mają konkretne cele, czyli powrót na mistrzowski tron w Ekstraklasie i triumf w Totolotek Pucharze Polski. W kontekście tych drugich rozgrywek legioniści krok w tym kierunku mogli wykonać we wtorkowy wieczór.

Wróciło granie w Polsce

Aktualni wicemistrzowie Polski do swojej potyczki z teamem z Dolnego Śląska przystępowali poważnie osłabieni. Z powodu kontuzji zagrać nie mogli Radosław Cierzniak i Radosław Majecki. Ledwo do treningów po urazach wrócili Luis Rocha i Vamara Sanogo, z kolei kontuzji ostatnio doznali Arvydas Nivikovas i Maciej Rosołek. Miedź musiała sobie radzić bez zawieszonych za kartki Damiana Byrtka i Adriana Purzyckiego.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padł tylko jeden gol, którego autorem był Walerian Gvilia. Były zawodnik zabrzańskiego Górnika wykorzystał podanie od Jose Kante, popisując się ładnym uderzeniem z 20 metrów. Jednocześnie do przerwy team ze stolicy Polski prowadził 1:0, będąc blisko awansu do półfinału Pucharu Tysiąca Drużyn, gdzie są już Cracovia i Lechia Gdańsk.

Faworyt wywiązał się ze swojej roli

Po zmianie stron Legia dołożyła jeszcze jednego gola, którego autorem był tym razem Mateusz Cholewiak. W ostatnich fragmentach spotkania kontaktowe trafienie zaliczył Paweł Zieliński, ale to było wszystko, na co było stać legniczan. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc warszawianie zwyciężyli z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi 2:1, pieczętując swój awans do kolejnej rundy rozgrywek. Dodajmy, że mecze w ramach 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski zaplanowane są na 8 lipca.