REKLAMA
REKLAMA

Mbappe: Zostaję w PSG!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Cadena SER  |  21.07.2020 22:21
Mbappe: Zostaję w PSG!

Kylian Mbappe  |  fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Reprezentant Francji Kylian Mbappe oficjalnie potwierdził, że w nowym sezonie nadal będzie zawodnikiem Paris Saint-Germain. Do ewentualnego transferu 21-letniego napastnika może dojść najwcześniej latem przyszłego roku.

- Jestem tutaj w Paryżu i chcę być częścią tego projektu. Będę zawodnikiem PSG w przyszłym sezonie i postaram się zdobyć jak najwięcej tytułów - powiedział w rozmowie z BeIN Sports, cytowany przez Cadena SER.

- To ważny rok, ponieważ jest to 50-lecie klubu. Jest to ważny rok w oczach zespołu, a także kibiców. Będę starał się sięgnąć z drużną po jak największą liczbę trofeów i starał się dać z siebie wszystko - dodał francuski napastnik.

Mbappe w Realu Madryt w 2021 roku?


Reprezentant Francji od dawna jest łączony z przenosinami do Realu Madryt. Przedstawiciele Królewskich również nie ukrywają, że sprowadzenie Mbappe na Santiago Bernabeu jest jednym z ich transferowych priorytetów. Kibice mistrzów Hiszpanii na Francuza będą musieli jednak poczekać.

W chwili obecnej sprowadzenie Mbappe, który jest związany z Paris Saint-Germain umową do czerwca 2022 roku, wiązałoby się z koniecznością pobicia transferowego rekordu. Ten należy do Neymara, za którego PSG wyłożyło 222 miliony euro. Na wyłożenie takiej kwoty w tej chwili nie może sobie pozwolić żaden klub na świecie. O ile jeszcze kilka miesięcy temu mogli o tym myśleć przedstawiciele Realu Madryt, to pandemia koronawirusa i jej skutki finansowe, skutecznie taką możliwość wykluczyły.

Mbappe pozostaje jednak na celowniku władz Realu, którzy są przekonani, że uda im się sfinalizować transfer latem przyszłego roku. Wówczas znacząco powinna spaść również kwota oczekiwana przez PSG za swojego zawodnika, bowiem jego kontrakt będzie obowiązywał jeszcze tylko przez 12 miesięcy. Z drugiej strony, PSG w najbliższym czasie będzie robiło wszystko, aby przekonać napastnika do złożenia podpisu pod nową umową.

90 bramek Mbappe dla PSG


Kylian Mbappe, za którego PSG zapłaciło Monaco 145 milionów euro, jest kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Podczas trzyletniego pobytu na Parc des Princes, Francuz rozegrał w zespole ze stolicy Francji 120 spotkań, zdobywając w nich 90 bramek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

DiffretAngle | 22.07.2020 16:21

Ale włącznie z kosztem wypożyczenia to chyba było 180 mln. dla Monaco? Z resztą bodaj jedne z najlepiej wydanych 180 mln w piłce ostatnich l;at, jeśli oceniać to szaleństwo cenowe.

TteamWand | 22.07.2020 16:41

Zabawne jest jak któs mówi że chce być częścią projektu i zostanie w Paryżu ..na kolejny rok :)

Myślę że Mbappe jest skazany na Real ale odbędzie się to kulturalnie i podpisze nową umowę z PSG z odpowiednią klauzulą dla Realu.

DiffretAngle | 22.07.2020 22:38

TteamWand
Nie sądzę. Tu zawodnik wypełnił kontrakt, od lat wiadomo, że Real to jego docelowy klub. Myślę że odbędzie się to dużo bardziej elegancko niż w przypadku Rabiota, (ale tam to mama-agent działała ostro), a i tamtem przypadek Szejków nauczył co nieco, o sensowności rezygnacji z gracza, ale Real podpisze z nim kontrakt za darmo w 2022.

TteamWand | 23.07.2020 09:53

Nie wiem kto z dwójki Rabiot PSG bardziej stracił. Nie wiem też czy obecność Rabiota w tamtym dwumeczu z Utd coś by zmieniła więc ciężko twierdzić że Szejk się czegoś nauczył, to tylko domysły.
Natomiast faktem jest że Szejk dał sygnał że nie puści nikogo za darmo.

Verratti to kolejny piłkarz który był sygnałem ze strony szejka.
W 2019r podpisał umowę która kończyła się w 2021r. Czyli mógł odmówić i w wieku 28l w najlepszym wieku mając jeszcze min 3/4 sezony gry na najwyższym poziomie pójść do Barcy czy do Juve a i może Realu.
A sądzę że odejść chciał bo przecież parę razy dawał temu wyraz (np godząc się na fote z koszulką Barcy na okładkę Mundo czy Sportu).

Wobec powyższego absolutnie nie widzę możliwości żeby Szejk chciał oddać za darmo najbardziej wartościowego aktualnie piłkarza na świecie. Samo rozważanie tego jawi mi się jako absurd.

Skoro Real zapłacił miedzy 100 a 140mln za Hazarda z rokiem do końca umowy to za najbardziej wartościowego piłkarza zapłaci też zapłaci. Tylko trochę więcej.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy