PSG z problemem? Mbappe będzie walczył z czasem

Kylian Mbappe

Poważnie wyglądającej kontuzji nabawił się podczas piątkowego finału Pucharu Francji napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe. 21-letni Francuz musiał opuścić boisko już w trakcie pierwszej połowy i prawdopodobnie czeka go długa przerwa w grze.

Mbappe doznał kontuzji kostki w wyniku brutalnego faulu kapitana St. Etienne Loica Perrina w 26. minucie meczu. Zdarzenie to wywołało również masową szarpaninę z udziałem zawodników obu zespołów, w wyniku której pięciu piłkarzy zostało ukaranych żółtymi kartkami. Perrin otrzymał natomiast czerwoną kartkę i również musiał opuścić murawę.

Mbappe nie pomoże PSG w decydujących meczach?

Francuski napastnik w trakcie drugiej połowy wrócił na ławkę rezerwowych, a po meczu dołączył do swoich kolegów z drużyny, którzy po skromne wygranej 1:0 świętowali zdobycie Pucharu Francji. Mbappe z opatrunkiem na nodze poruszał się jednak o kulach. Na razie klub nie poinformował o dokładnym zakresie kontuzji, ale pod dużym znakiem zapytania stoją występy Francuza w decydujących meczach tego sezonu.

Paryżanie już za tydzień zagrają w finale kolejnego krajowego pucharu – Pucharu Ligi Francuskiej, w którym ich rywalem będzie Olympique Lyon. W przyszłym miesiącu PSG czeka również ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo.

Ewentualna absencja Mbappe byłaby ogromnym osłabienie dla drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. W sezonie 2019/20 Francuz zdobył bowiem aż 30 bramek i zanotował 17 asyst w zaledwie 34 rozegranych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.