REKLAMA
REKLAMA

Kamil Glik oficjalnie w Benevento!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  11.08.2020 19:11
Kamil Glik oficjalnie w Benevento!

Kamil Glik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kamil Glik jest już oficjalnie zawodnikiem Benevento Calcio. Beniaminek włoskiej Serie A oficjalnie potwierdził we wtorek podpisanie kontraktu z doświadczonym reprezentantem Włoch.

32-letni obrońca, który do Benevento przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z AS Monaco, podpisał z klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Powrót do Włoch


Dla Kamila Glika jest to powrót na włoskie boiska po czteroletniej przerwie. Na Półwyspie Apenińskim polski obrońca spędził sześć lat, broniąc barw takich klubów jak US Palermo, AS Bari i FC Torino. To właśnie z tego ostatniego zespołu przeniósł się w 2016 roku za 11 milionów euro do AS Monaco.

Polak na boiskach Serie A rozegrał 147 spotkań, zdobywając 10 bramek i dokładając do tego cztery asysty. Teraz będzie miał okazję na poprawienie tego bilansu w szeregach zespołu, który przebojem wywalczył awans do włoskiej elity.

Cztery lata we Francji


Glik z pewnością będzie bardzo mile wspominany przez fanów AS Monaco, którego przez cztery ostatnie lata był ważnym zawodnikiem. W zespole z księstwa zdołał w tym czasie rozegrać 128 meczów na boiskach Ligue 1, zdobywając w nich 11 bramek i notując 6 asyst.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

MaciejManU | 11.08.2020 22:19

Fajnie, że transfer wypalił. Po pierwsze we Włoszech Glik świetnie się odnajdywał, po drugie podejrzewam, że ma tutaj pewny pierwszy skład a zawsze ważne, żeby reprezentanci Polski grali regularnie w klubach.

Joker | 11.08.2020 23:59

Fajnie to będzie jeśli Benevento znowu nie będzie chłopcem do bicia jak podczas ostatniego pobytu w Serie A. Choć na razie te wzmocnienia wyglądają nieźle, więc może będą solidnym średniakiem.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy