REKLAMA
REKLAMA

Sky Sports: Neymar poprosił PSG o transfer Messiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sky Sports  |  27.08.2020 22:38
Sky Sports: Neymar poprosił PSG o transfer Messiego

Neymar  |  fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Neymar według doniesień Bryana Swansona ze Sky Sports poprosił władze Paris Saint-Germain o to, aby te spróbowały pozyskać tego lata Leo Messiego z FC Barcelony. Argentyńczyk wielce prawdopodobne, że po wielu latach spędzonych w klubie ze stolicy Katalonii, tego lata zmieni barwy klubowe.

Faworytem do pozyskania Messiego wydaje się na dzisiaj Manchester City. Warto jednak podkreślić, że kolejka chętnych na pozyskanie piłkarza jest długa. Swego czasu dużo mówiło się o tym, że Argentyńczyk może zakotwiczyć w Interze Mediolan, na co wpływ mogą mieć dwa czynniki.

Inter chyba wypadł z kolejki


Pierwszy dotyczy tego, że zawodnik kupił apartament w stolicy Lombardii, decydując się na podobny krok, co jego ojciec. Innym ważnym czynnikiem w kontekście ewentualnego transferu Messiego do Włoch mogą być preferencyjne warunki podatkowe dla obcokrajowców, którzy zdecydują się na pracę na Półwyspie Apenińskim.

Ostatnio jednak temat przeprowadzki Messiego do Interu nie jest tak popularny w mediach, jak ma to miejsce w kontekście transferu zawodnika do wicemistrzów Anglii, czy finalisty Ligi Mistrzów. Wpływ na to, że zrobiło się głośno wokół PSG w kontekście ewentualnego nowego klubu reprezentanta Argentyny ma to, że prośbę o taki transfer złożył władzom mistrzów Ligue 1 Brazylijczyk Neymar.

Przyjaźń wpłynie na decyzję piłkarza?


Wcześniej różni dziennikarze donosili, że Messi zwrócił się do reprezentanta Brazylii o to, aby ten zdecydował się na transfer do Manchesteru City. Paryżanie w każdym razie na pewno, nie mieliby kłopotu ze spełnieniem żądań finansowych zawodnika. Ponadto obaj piłkarze znów mieliby okazję na wspólną grę, która przynosiła swego czasu Dumie Katalonii dużo korzyści.

Dodajmy, że Messi ma kontrakt ważny z Barceloną do końca czerwca 2021 roku. Prawnicy piłkarza zabiegają jednak o to, aby zawodnik mógł skorzystać z punktu zawartego w jego umowie, który pozwala piłkarzowi na rozwiązanie kontraktu z Dumą Katalonii i związanie się z nowym pracodawcą na zasadzie wolnego transferu.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy