Marsylia zwycięża w Breście

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  30.08.2020 22:57

Ligue 1

Od zdobycia trzech punktów rywalizację w nowym sezonie rozpoczęli piłkarze Olympique Marsylia. W niedzielnym meczu 2. kolejki Ligue 1 pokonali 3:2 na wyjeździe Stade Brest.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla faworyzowanych gości z Marsylii, którzy na prowadzenie wyszli w 20. minucie. Po podaniu Morgana Sansona, z piłką do środka zbiegł Florian Thauvin i zdecydował się na uderzenie z około 16 metrów. Piłka po rykoszecie od nóg obrońcy wylądowała pod poprzeczką bramki gospodarzy.

Siedem minut później zespół Andre Villasa-Boasa prowadził już 2:0. Po świetnym dośrodkowaniu Thauvina z rzutu wolnego, piłka spadła wprost na nogę ustawionego przed bramką Duje Calety-Cara, który z kilku metrów pokonał bezradnego Larsonneura.

Stade Brest nadzieję na zdobycie w tym meczu punktów odzyskał w doliczonym czasie gry. Po zagraniu z prawego skrzydła i złej interwencji jednego z obrońców, futbolówka trafiła do Romaina Faivre'a, który mocnym strzałem z trzynastu metrów nie dał szans Mandandzie.

W drugiej połowie gospodarze mieli świetną okazję do doprowadzenia do wyrównania. W 66. minucie, po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu, błąd popełnił Mandanda, a piłka trafiła pod nogi Charbonniera, który miał przed sobą pustą bramkę. Doświadczony zawodnik Brestu fatalnie jednak spudłował.

Tymczasem w 80. minucie trzeciego gola zdobyła Marsylia i była to niemal kopia sytuacji z pierwszej połowy. Ponownie w pole karne z rzutu wolnego zagrywał Thauvin i ponownie bramkarza rywali pokonał Caleta-Car. Tym razem obrońca gości skierował piłkę do siatki po strzale głową.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w samej końcówce zdobyli kontaktowego gola. Po dograniu Faussuriera, za wcześniejsze pudło zrehabilitował się Charbonnier. Wynik 3:2 dla Marsylii utrzymał się jednak do ostatniego gwizdka sędziego.

Komentarze | 12 komentarzy

MarseilleFan | 30.08.2020 23:11

Oczy mi krwawiły ja oglądełem to spotkanie. Tylko dzięki kosmicznym pudłom Charbonniera i dobrej dyspozycji Mandandy Brest dzisiaj nie wygrał bo w grze i w okazjach bramkowych byli zdecydowani lepsi. Tak, to samo Brest które w 1. kolejce dostało w*****l od Nimes 4-0 dziś było lepsze od wicelidera. AVB niczego się po poprzednim sezonie nie nauczył. Pierwsza połowa jeszcze jako tako i szanse były pół na pół. Druga to juz dominacja gospodarzy. Nasz wybitny trener z 5 razy zmieniał formację w ciągu drugich 45 minut, ale kwintesencją jego geniuszu było wystawienie Thauvina na lewej stronie, gdzie ostatnim razem grał tam chyba za czasów Bielsy i potykał się o własne nogi. To tak jakby wystawić Messiego czy Mahreza na drugim skrzydle. Każdy z nich traci 80% swoich możliwości. Czym jeszcze Boas nas zaskoczy?
Co do indywidualnych ocen zawodników to chyba nie warto kogos szczególnie chwalić, za to Balerdi pokazał, dlaczego w Borussi był przyspawany do ławki. Zawodnicy Brestu robili go jak chcieli. Benedetto jak zwykle niewidoczny, a Radonjic to po prostu kaleka. Nie ma we mnie choć iskry optymizmu przed tym sezonem i aż boję sie LM i starć z lepszymi zespołami niz ostatni w tabeli Brest...

xxBANGxx | 31.08.2020 01:15

MarseilleFan
Mam pytanko. Jak się prezentował Kamara w pomocy?
Czy to eksperyment AVB, czy chłopak zostaje pełnoetatowym pomocnikiem?

OM1899 | 31.08.2020 04:54

Masakra mecz masakra cud ze to było prest a nie ktos z top 10 bo na start by bylo lanie... Radonjic to jest jakies nieporozumienie zyciowe

redsik | 31.08.2020 07:43

brawo Marsylia, z Thauvinem w składzie to w ogóle inna drużyna o czym pisałem w zeszłym sezonie, wczoraj gol i dwie asysty. Ucieszyłem się jak zobaczyłem ile fanów było na trybunach, ale tego potrzeba piłce....

@MarseilleFan

początek sezonu to często przetarcie i częściej liczy się wynik od gry, ciesz się 3 punktami bo to najważniejsze, myślę że z biegiem sezonu Marsylia się nam rozegra, w końcu to drużyna od której lepszy w lidze jest tylko finalista LM, więc nie narzekaj, tak się składa że bardzo szanuję Marsylię i liczę że w LM pokażą coś, miło by było nawet jakby okazali się czarnym koniem rozgrywek, coś jak Lyon lub Lipsk w ostatniej edycji.

Wie ktoś może od kiedy będą wpuszczani kibice w Anglii? wiadomo coś czy narazie nie ma decyzji w tej sprawie?

Gazza | 31.08.2020 11:38

Niezasłużone zwycięstwo. Sędzia dał wygrana gościa z wiadomych względów.

xxBANGxx
AVB już w tamtym sezonie wystawiał Kamarę jako defensynwgo pomocnika z powodu braku innych opcji (Strootman był słaby, a Luiz Gustavo odszedł na sam koniec okienka transferowego). Bouba tak świetnie prezentował sie na nowej pozycji, że w tym sezonie już na stałe będzie grał jako "6" co sam trener powiedział przed sezonem. Kamara jak zwykle nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ten mecz nie był zły w jego wykonaniu, ale na pewno potrafi grać dużo lepiej.

redsik
Nie wiem czy oglądąłeś mecz, mam wrażenie że nie. Zdobyliśmy wicemistrzostwo tylko dlatego, że Lyon czy Lille miały słabszy sezon. AVB na pewno wprowadził świetną atmosfere w szatni, drużyna stoi za nim murem, ale w kwestiach taktycznych jest mierny. Nie liczyłbym na to że Marsylia powtórzy wynik Lyonu, który obecnie ma dużo lepszy skład. Po sezonie Potrugalczyk odchodzi i właśnie w nowym trenerze pokładam wiarę w lepsze jutro na Velodrome.

Nasz specjalista od szamba (Gazza) pod postem meczowym jego ukochanego Monaco, które również ledwo wygrało z Metz nie napisał nic, za to pod meczem Marsylii, którego pewnie nie oglądał *****li coś o błędach sędziowskich, które jeśli już były to na korzyść Brestu jak niepodyktowana jedenastka za rękę. Zamiast o meczu swojej drużyny goś woli wchodzić na inne posty i dawać wykłady o tym, że gówno śmierdzi. Zwykła, sfrustrowana życiem miernota. Jak ktoś jeszcze nie zna tego analfabety to proponuję wejść w jego profil. Za wiele o piłce tam nie ma, za to jego wywody o gównie i szambie to legenda na tej stronie :)

Syrop85 | 01.09.2020 03:50

Największy poziom frajerstwa jaki jest.. ktoś zwraca celna uwagę, i odpowiedź "na czyjąś mamę" jak Cię Gazza szanowałem(zwał jak zwał) to po tym co napisałeś koledze, zwykły frajer jestes

redsik | 01.09.2020 07:10

nie oglądałem, niestety nie mogłem, widzę co piszesz że Marsylia grała okropnie ale piszę ci o tym że punkty są najważniejsze, wiesz-City gra najładniejszą piłkę w Anglii a mistrzem jest Liverpool, we Francji najładniej będzie grał bez wątpienia PSG ale OM może zdobywać wyniki, oczywiście wiem że jako fan chcesz nie tylko wyników ale i gry, która cieszy oko, ja myślę że jednak tak jak pisałem wcześniej Marsylia się rozkręci wraz z sezonem, Payeta nie było nawet w kadrze na mecz, czemu?

Patio1950 | 01.09.2020 15:15

redsik

Payeta nie było, bo jest razem z Sarrem (chyba?) i jeszcze kimś na kwarantannie, mieli dodatni wynik testu na covid. Co do meczu to szkoda mi trochę Brestu, takie patelnie jakie marnował Charbonnier są nie do pojęcia. Z drugiej strony Brest miał dużo szczęścia że nie podyktowano przeciw nim karnego za rękę. Cieszy udany powrót Thauvina, bardzo go lubię i jeśli kogoś zazdroszczę Marsylii to własnie jego. Obie ekipy naprawdę fatalnie w obronie. Jeśli nic przez tą przerwę reprezentacyjną się nie zmieni, to PSG na start ligowej przygody znowu rozjedzie Marsylie w klasyku. Podzielam opinię Fana Marsylii, strach myśleć co to będzie w LM z taką postawą, niestety wydaje mi się że zobaczymy powtórkę z Lille. Mimo bycia kibicem OL będę ściskał kciuki za OM w Europie, bo to leży w interesie ligi.