REKLAMA
REKLAMA

Florenzi niebawem znów zmieni klub? Włoch może grać we Francji

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  10.09.2020 11:55
Florenzi niebawem znów zmieni klub? Włoch może grać we Francji

Alessandro Florenzi  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Alessandro Florenzi jest bliski dołączenia do Paris Saint-Germain, sugerują włoskie środki masowego przekazu. Zawodnik do ekipy ze stolicy Francji ma dołączyć na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego, podają dziennikarze La Gazzetta dello Sport i Sky Sport Italia.

Alessandro Florenzi w szeregach aktualnych mistrzów Francji ma zastąpić Thomasa Meuniera, który zdecydował się na przeprowadzkę do Borussii Dortmund. Dodajmy, że włoski piłkarz ostatnio bronił barw Valencii CF, gdzie był wypożyczony z AS Romy.

Zawodnik nie miał szczęścia w Hiszpanii, bo gdy trafił do ekipy z La Liga, niedługo potem miał miejsce "lockdown", który sprawił, że rozgrywki w lidze hiszpańskiej zostały zawieszone. Florenzi zachorował też na ospę wietrzną, co też skomplikowało plany piłkarza.

Z ziemi włoskiej do Ligue 1?


Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Florenzi po powrocie do Włoch będzie mógł liczyć na szansę gry od trenera Paulo Fonseki, który zdecydował się na zmianę ustawienia zespołu na 3-5-2. Taki stan rzeczy mógł sprawić, że Włoch mógłby grać na boku pomocy. Wygląda jednak na to, że opiekun Wilków ma inne plany.

W związku z powyższym bardzo możliwy jest scenariusz, że Florenzi niebawem znów zmieni klubu, dołączając do PSG. Jeśli transakcja z udziałem Włocha stałaby się faktem, byłby to drugi piłkarz tej narodowości w szeregach paryżan po Marco Verrattim. Dodajmy też, że w szeregach teamu z Ligue 1 jest też Mauro ICardi znany z występów w Sampdorii, czy Interze Mediolan.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy