REKLAMA
REKLAMA

Bernat z poważną kontuzją, De Sicglio jego nastepcą?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Corriere dello Sport  |  17.09.2020 17:47
Bernat z poważną kontuzją, De Sicglio jego nastepcą?

Mattia De Sciglio  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Paris Saint-Germain według najnowszych informacji jest gotowe na to, aby ponownie spróbować pozyskać Mattię De Sciglio z Juventusu, twierdzi Corriere delo Sport. Wpływ na taki transfer ma mieć fakt, że kontuzji doznał Juan Bernat. Tym samym mistrzowie Francji potrzebują pilnie wzmocnić defensywę.

Paris Saint-Germain już jakiś czas teamu wyrażało chęć na pozyskanie włoskiego defensora. Ostatecznie jednak zawodnik nie zakotwiczył w ekipie ze stolicy Francji.

Z klubem z Paryża związał się już Alessandro Florenzi, więc niewykluczone, że niebawem kolejny Włoch trafi do teamu z Ligue 1, co według niektórych głosów jest budowaniem fundamentów pod pracę Massimiliano Allegriego w PSG.

Wpływ na szukanie wzmocnień w obronie ma jednak przede wszystkim to, że Hiszpan Bernat doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych, co będzie skutkować tym, że piłkarz będzie wyłączony z gry na kilka miesięcy. Tym samym paryżanie doznali poważnego osłabienia, bo 27-latek był podstawowym zawodnikiem klubu z siedzibą na Parc des Princes.

Potrzebne posiłki do obrony!


Powyższy stan rzeczy sprawia, że PSG koncentruje się na poszukiwaniach nowego defensora. Wygląda na to, że wybór sterników finalisty ostatniej edycji Ligi Mistrzów padł na zawodnika Juve, który i tak nie może liczyć w szeregach Bianconerich na regularne występy.

39-krotny reprezentant Włoch ma kontrakt ważny z Juventusem do końca czerwca 2022 roku. W ostatnim czasie De Sciglio był łączony z przeprowadzką do AS Romy, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W szeregach rzymian piłkarz miał zastąpić Ricky'ego Karsdorpa, ale ten ostatecznie podjął decyzję, że nie chce zmieniać klubu.

De Sciglio wyceniany jest na 7-8 milionów euro. 27-latek może grać na bokach obrony lub jako prawy pomocnik.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Outlander | 18.09.2020 10:00


Paratici zostanie moim bohaterem jak uda mu się sprzedać De Sciglio!francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy