REKLAMA
REKLAMA

Pioli: Zlatan jest mistrzem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  22.09.2020 08:25
Pioli: Zlatan jest mistrzem

Stefano Pioli  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Od zwycięstwa ligową rywalizację w nowym sezonie Serie A rozpoczęli piłkarze Milanu. W poniedziałkowy wieczór, drużyna Stefano Pioliego, po dwóch trafieniach Zlatana Ibrahimovicia pokonała 2:0 Bolonię. Szkoleniowiec Rossonerich był zadowolony z postawy swojego zespołu, ale przyznał również, że widzi obszary, w których musi się poprawić.

- Kiedy drużyna jest w dobrej formie fizycznej, nogi i ciało idą w parze z umysłem. Dobrze poradziliśmy sobie z bardzo agresywnym, intensywnym przeciwnikiem. Do drugiej bramki szło nam bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje i naciskaliśmy. Są pewne obszary, w których musimy się poprawić, gdy już obejmiemy prowadzenie - powiedział szkoleniowiec Rossonerich.

Kolejne dwie gola w tym sezonie zdobył Zlatan Ibrahimović. - Kiedy drużyna dobrze funkcjonuje, indywidualności również grają lepiej. Zlatan jest mistrzem i potwierdza to za każdym razem, gdy wchodzi na boisko, nawet podczas treningów - kontynuował Pioli.

- Drużyna gra z dużą pewnością, potrafi zacisnąć zęby pod presję i walczyć. Mechanizmy taktyczne funkcjonują bardzo dobrze. To są jeszcze w dużej mierze młodzi zawodnicy i dlatego mają duży potencjał, aby stać się jeszcze lepzymi. Mamy dużo jakości w grze na bokach, muszą tylko nauczyć się lepiej czytać grę, kiedy atakować lub kiedy zakładać pressing - dodał szkoleniowiec mediolańskiego zespołu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy