REKLAMA
REKLAMA

Di Maria dotkliwie ukarany za oplucie rywala!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: France Football  |  23.09.2020 21:25
Di Maria dotkliwie ukarany za oplucie rywala!

Angel Di Maria  |  fot. Mikhail Voskresenskiy / Sputnik / Hepta / Spo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Angel Di Maria, skrzydłowy Paris Saint-Germain, został w środę zawieszony na cztery spotkania. Taką decyzję podjęła Komisja Dyscyplinarna LFP. To kara za oplucie Alvaro Gonzaleza podczas niedawnego meczu z Olympique Marsylia - informuje France Football.

Do sytuacji miało dojść podczas meczu 3. kolejki na Parc des Princes, który zakończył się skromną wygraną 1:0 Olympique Marsylia. Po przeprowadzonym dochodzeniu, przedstawiciele komisji uznali Argentyńczyka winnym oplucia obrońcy rywali i nałożyli na niego karę dyskwalifikacji na cztery mecze. Tym samym 32-letniego piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze.

Mecz PSG - Marsylia nadal pod lupą


Cały czas przedmiotem dochodzenia Komisji Dyscyplinarnej pozostaje sprawa pomiędzy Alvaro Gonzalezem i Neymarem. Brazylijczyk po zakończeniu meczu oskarżył hiszpańskiego zawodnika Marsylii o kierowanie pod jego adresem rasistowskich wyzwisk. Komisja ma podjąć decyzję w tej sprawie w późniejszym terminie.

Wcześniej Komisja Dyscyplinarna LFP nałożyła kary zawieszenia na trzech innych zawodników Paris Saint-Germain: Neymara, Leandro Paredesa i Layvina Kurzawę. To konsekwencja czerwonych kartek, które obejrzeli w trakcie wspomnianego meczu z Marsylią. Pierwsza dwójka została zawieszona na trzy spotkania (w tym jedno w zawieszeniu), natomiast ostatni z nich, za uderzenie Jordana Amaviego, został zdyskwalifikowany na sześć meczów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy