LN: Mbappe zapewnił Francuzom trzy punkty!

Kylian Mbappe

Chorwacja przegrała z Francją 1:2 (0:1) w meczu Ligi Narodów. Francuzi szybko objęli prowadzenie, ale w drugiej połowie Chorwaci wyrównali. Trzy punkty Trójkolorowym zapewnił jednak Mbappe.

W mecz doskonale weszli gospodarze. Mimo że pierwsza odsłona spotkania była wyrównana, to tablica wyników wskazywała do przerwy wynik 0:1. Autorem bramki był Griezmann. Do Francuza trafiła piłka odbita przez obrońcę i mocnym technicznym strzałem z okolicy jedenastego metra umieścił piłkę w górnym rogu bramki.

W drugiej połowie gospodarze sprawili niespodziankę, gdyż w 65. minucie doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył wówczas Vlasic. Otrzymał dobre podanie w okolice 15. metra od Brekalo i strzałem z podbicia umieścił piłkę w bramce.

Francuzi po straconej bramce wyprowadzali coraz groźniejsze ataki, chcąc ponownie prowadzić w tym meczu. Goście dokonali swego w 79. minucie. Wtedy to Digne otrzymał doskonałe długie podanie na skrzydło i momentalnie dośrodkował futbolówkę w pole karne. Tam czekał Mbappe, który wykorzystał błyskotliwe zagranie kolegi i bez problemu wykończył akcję, ustalając wynik spotkania na 1:2.

Pod koniec meczu dwie doskonałe okazje na ponowne wyrównanie mieli Chorwaci. Hugo Lloris zatrzymał jednak strzały Kovacica i Kramarica, przyczyniając się do zdobycia przez Francuzów trzech punktów.