Lyon wreszcie wygrywa! Niewykorzystana szansa Monaco

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Francja.goal.pl  |  18.10.2020 16:53

Ligue 1

Les Gones w końcu się przełamali! Gracze Olympique Lyon pokonali bowiem w delegacji RC Strasbourg 3:2 (3:1). Dla tej ekipy to pierwsza wiktoria od 28 sierpnia. W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy FC Nantes. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Angers SCO, FC Metz, AS Monaco i HSC Montpellier.

Gracze RC Strasbourg źle rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z Olympique Lyon. Gospodarze już po dwunastu minutach przegrywali bowiem po trafieniu Kadewere.

Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i poszli za ciosem. W 25. minucie bramkę dla Lyonu zdobył Ekambi. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0, kiedy w 42. minucie wykorzystał przytomne zagranie od Depaya (trzecia asysta Holendra).

Wydawało się, że Les Gones mają ten mecz pod kontrolą. Gospodarze w 44. minucie zdobyli jednak bramkę na 1:3 (trafienie do pustej bramki autorstwa Diallo). Z kolei w 55. minucie Aholou popisał się płaskim uderzeniem i zrobiło się 3:2 dla Lyonu. Goście zdołali jednak dowieźć korzystny dla siebie wynik i zgarnęli komplet oczek.

Co działo się na stadionie Angers SCO? Piłkarze FC Metz musieli odrabiać straty od 38. minuty. Wówczas rzutu karnego nie zmarnował Mangani, który posłał futbolówkę w środek bramki rywali.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku. W 39. minucie do wyrównania doprowadził Nguette, który skorzystał z dokładnego podania od Gueye i skierował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie nie doczekaliśmy się niestety kolejnych goli. Ostatecznie gracze gospodarzy zremisowali zatem dzisiejszą potyczkę z gośćmi 1:1.

Gracze FC Nantes, w starciu ze Stade Brestois, już do przerwy prowadzili dwoma trafieniami. Najpierw bramkę zdobył Kolo. Zawodnik Kanarków sprytnie zachował się w polu karnym rywali i zdołał wykorzystać zamieszanie w ich szeregach.

W 30. minucie było już 2:0 dla zawodników Nantes. Wtedy to bardzo dynamicznie w pole karne przyjezdnych wbiegł Blas. Zawodnik Nantes nie zastanawiał się długo, huknął nie do obrony i goście znaleźli się w sporych tarapatach.

W 68. minucie gracze Stade Brestois złapali kontakt. Do stojącej piłki podszedł Faivre i bardzo precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego. Końcowy wynik tego spotkania cały czas pozostawał zatem sprawą otwartą. Szybko odpowiedział jednak Bamba. Więcej goli już nie padło i Kanarki triumfowały 3:1.

W meczu AS Monaco z HSC Montpellier też nie brakowało emocji. Już w 19. minucie czerwony kartonik zobaczył Savanier i od tego momentu przyjezdni musieli sobie radzić w dziesięciu.

Sześć minut potem gospodarze zdobyli bramkę. Trafienie Ben Yeddera po wideoweryfikacji nie zostało jednak uznane i cały czas mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

W 51. minucie zapachniało sensacją. Grający w osłabieniu gości objęli bowiem prowadzenie. Sytuacji sam nam nie zmarnował Mavididi i mieliśmy 1:0 dla Montpellier.

W 70. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bramkę z karnego zdobył Ben Yedder i piłkarze Monaco cały czas mogli mieć nadzieję na zdobycie nawet kompletu oczek w tej konfrontacji.

Finalnie jednak nic z tych planów nie wyszło. Monaco zmarnowało wielką szansę na trzy punkty i jedynie zremisowało z HSC Montpellier 1:1.

Warto dodać, że Majecki spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.