REKLAMA
REKLAMA

UEFA zmieni miejsce organizacji Euro? Ceferin nie wyklucza tego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: CalcioNews24  |  16.10.2020 11:08
UEFA zmieni miejsce organizacji Euro? Ceferin nie wyklucza tego

Aleksander Ceferin  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin nie ukrywa tego, że niepokoi go sytuacja związana ze wzrostem zakażeń na COVID-19 w Europie. Niewykluczone zatem, że taki stan rzeczy wpłynie na to, że piłkarskie Mistrzostwa Europy zaplanowane na przyszły rok, ostatecznie odbędą się w jednym kraju.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin wyraża przekonanie, że Euro na pewno będzie miało miejsce. W każdym razie może odbyć się w nieco innych realiach, niż pierwotnie planowano. Sternik europejskiej central zabrał głos w tej sprawie w programie Noticias Vamos de Movistar.

- Faktem jest, że niepokoi nas sytuacja, która ma aktualnie miejsce w związku z koronawirusem. W każdym razie jesteśmy absolutnie pewni tego, że Euro będzie miało miejsce w 2021 roku - mówił Ceferin.

- Rozważamy różne scenariusze. Mistrzostwa Europy mogą zostać rozegrane ostatecznie w 11, 8, 5, czy jednym kraju - dodał Słoweniec.

Prezydent UEFA zabrał także głos w sprawie VAR-u. Ceferin przedstawił nieszablonowe stanowisko. - VAR pomaga piłce nożnej, ale może jej też zaszkodzić. Nie sądzę, aby doszło do tego, że zrezygnuje się z systemu wideoweryfikacji. W każdym razie jestem zdania, że jest jeszcze nad czym pracować, aby poprawić funkcjonowanie VAR-u - przekonywał 53-latek urodzony w Lublanie.

W kontekście Mistrzostw Europy odnotujmy, że są one zaplanowane na czerwiec - lipiec przyszłego roku. Na dzisiaj plan zakłada rozegranie turnieju w 12 krajach. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Portugalia, która na Euro 2016 w pokonanym polu w finale pozostawiła Francję, wygrywając z Trójkolorowymi po dogrywce po 1:0 po trafieniu Edera.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Wardogs | 16.10.2020 22:45

Z szacunkiem do niego
Ale nadaje sie jedynie do tarcia chrzanufrancja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy