REKLAMA
REKLAMA

Liverpool oddał dwóch zawodników

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  16.10.2020 19:43
Liverpool oddał dwóch zawodników

Kibice Liverpoolu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dwóch młodych zawodników Liverpoolu zostało w piątek wypożyczonych do klubów Championship. Jak informuje Sky Sports, do końca obecnego sezonu na zapleczu angielskiej Premier League występować będą Harry Wilson i Harvey Elliott.

23-letni Wilson do końca obecnego sezonu będzie występował w Swansea City. Oba kluby od kilku dni prowadziły w tej sprawie rozmowy. Jeszcze w czwartek Liverpool odrzucił przedstawioną przez klub z Walii ofertę, ale ostatecznie obie strony uzyskały porozumienie. Reprezentant Walii przenosi się do Swansea na zasadzie wypożyczenia za 1,2 miliona funtów.

Wilson, który jest wychowankiem Liverpoolu, cieszył się w ostatnich tygodniach dużym zainteresowaniem, ale przed 5 października transfer nie został sfinalizowany. Tym samym jedyną opcją na opuszczenie Anfield Road były dla niego przenosiny do jednego z klubów z niższych klas rozgrywkowych. Po Walijczyka sięgnęła występująca w Championship Swansea City.

W poprzednim sezonie 23-latek występował na zasadzie wypożyczenia w Bournemouth, w którego barwach rozegrał 31 spotkań w Premier League, siedem razy wpisując się na listę strzelców.

Elliott również wypożyczony


Z klubem z Anfield Road, przynajmniej na jakiś czas, pożegnał się również Harvey Elliott. 17-latek został wypożyczony do końca obecnego sezonu dla Blackburn Rovers.

Elliott zawodnikiem Liverpoolu został latem ubiegłego roku, przenosząc się z londyńskiego Fulham. W tym sezonie otrzymał szansę występu w jednym spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej, ale na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Juergena Kloppa nie miał szans.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Lotnik | 16.10.2020 21:40

Wilsona szkoda bo już powinien znaleźć klub gdzie będzie centralną postacią, kolejne wypożyczenie to chyba tylko z powodu braku satysfakcjonującej oferty.

Wypozyczenie Elliota dobry ruch, chłopak nabierze męskości i doświadczenia.

redsik | 17.10.2020 07:46

Wilsona klub chciał sprzedać ale za 20 mln funtów, nikt nie chciał tyle wyłożyć a że Edwards jest twardy w negocjacjach to już wiadomo, skoro nikt nie chciał wyłożyć tyle ile Liverpool żądał to wypożyczenie bo grając Wilson może podtrzymać albo podnieść cenę, gdyby cały sezon siedział u nas na ławie to za rok musielibyśmy spuścić z ceny, ogółem uważam że dobrze to rozegraliśmy.


Podobnie odnośnie transferu Elliotta, który u nas nie miałby właściwie żadnych szans na grę po odpadnięciu z Cacao, chłopak ma 17 lat ale jest zbyt dobry żeby grać w u18 czy nawet u23. Ma talent i myślę że sezon w Blackburn mu dobrze zrobi, jeśli się ogra to będziemy mieć 18 latka i sprawdzonego na poziomie Championship a nie kogoś kogo mamy dzisiaj, czyli nie wiadomo co się stanie jak zagra.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy