PSG odjeżdża rywalom, pierwsza przegrana Bordeaux u siebie

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Francja.goal.pl  |  07.11.2020 22:56

Angel di Maria  |  PressFocus

Zawodnicy Paris Saint-Germain zanotowali ósmy triumf w tym sezonie Ligue 1. Dzisiaj paryżanie pewnie wygrali z graczami Stade Rennais 3:0 (2:0). W tym momencie gospodarze mają już pięć punktów przewagi nad OSC Lille i sześć nad dzisiejszymi przeciwnikami. We wcześniejszej potyczce Girondins Bordeaux przegrało z HSC Montpellier 0:2 (0:0). Dla Żyrondystów była to pierwsza porażka na swoim terenie w tej kampanii.

Co działo się w potyczce na terenie PSG? Piłkarze z Paryża szybko otworzyli wynik dzisiejszej konfrontacji. W jedenastej minucie goście popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki od bramki. Futbolówka trafiła do Keana, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

W 21. minucie było już 2:0 dla podopiecznych Tuchela. Tym razem sam na sam z Gomisem wyszedł Di Maria. Argentyńczyk nie zmarnował swojej okazji i gospodarze byli znacznie bliżej zdobycia kompletu oczek.

To był ewidentnie wieczór Argentyńczyka. Di Maria w 73. minucie (do asysty i gola) dołożył kolejne trafienie. Tym razem celnie przymierzył z dystansu i stało się jasne, że dzisiaj paryżanie zanotują komplet oczek. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i gospodarze triumfowali 3:0.

We wcześniejszym spotkaniu na pierwszego gola czekaliśmy do 49. minuty. Wówczas Laborde przytomnie wypatrzył w polu karnym Molleta. Ten nie zawahał się ani chwili i strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Girondins Bordeaux.

W 67. minucie sytuacja gospodarzy dzisiejszej konfrontacji skomplikowała się jeszcze bardziej. Savanier uruchomił podaniem Delorta, ten wyszedł sam na sam z Costilem i wykorzystał swoją sytuację sprytnym strzałem.

Więcej goli już nie padło. Ostatecznie zawodnicy HSC Montpellier pokonali zatem Girondins Bordeaux 2:0. Dzięki tej wiktorii piłkarze gości awansowali na szóste miejsce. W tym momencie mają 17 oczek. Rywale są na 12. lokacie (12 oczek).