Monaco wywiozło z Nicei trzy punkty

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  08.11.2020 18:55

Ligue 1

Nicea przegrała z Monaco 1:2 (0:1) w meczu 10. kolejki Ligue 1. Goście przerwali Nicei passę pięciu meczów bez porażki w lidze francuskiej. Dzięki trzem punktom awansowali na piątą pozycję.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie została zdominowana przez piłkarzy Monaco. Goście stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, z których większość kończyła się oddaniem celnego uderzenia. Bramka w tej odsłonie meczu była tylko kwestią czasu.

Po trzech bardzo dobrych próbach, w 23. minucie piłkarze Monaco dopięli swego. Wtedy to goście wykonywali rzut rożny. Futbolówkę w pole karne wrzucił Fofana. Najlepiej do futbolówki wyskoczył Disasi, który mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza, zdobywając swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Na początku drugiej połowy, którą tym razem zdominowali piłkarze Nicei, goście podwyższyli prowadzenie. Bardzo dobrze podanie jednego z obrońców przewidział Diop. Francuz odebrał piłkę i popędził w kierunku pola karnego. Będąc oko w oko z bramkarzem posłał piłkę między jego nogami.

W 69. minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Dość szczęśliwą bramkę zdobył Pierre Lees Melou. Wtedy to jeden z piłkarzy Nicei oddał mocny strzał, który sparował bramkarz. Wybicie obrońcy zostało zablokowane przez wspomnianego Francuza, który uderzeniem z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania na 1:2.