Le Derby dla Olympique Lyon

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  08.11.2020 23:01

Ligue 1

Olympique Lyon pokonało 2:1 w ostatnim niedzielnym starciu francuskiej ekstraklasy AS Saint-Etienne. Podopieczni Rudiego Garcii do przerwy przegrywali 0:1, ale po zmianie stron byli w stanie odrobić straty, notując ostatecznie czwarte zwycięstwo w sezonie. Piłkarze Les Gones wskoczyli tym samym na piąte miejsce w tabeli Ligue 1.

Olympique Lyon przystępował do swojego starcia po zremisowany tydzień temu meczu z Lille OSC. Rywalem ekipy z Grupama Stadium była drużyna, która przed niedzielną potyczką legitymowała się pięcioma z rzędu porażkami.

Na przerwę w lepszych nastrojach udali się zawodnicy gości, którzy bramkę na 1:0 zdobyli w 40. minucie. Na strzał z prawie zerowego kąta pozwolił sobie Denis Bouanga. Decyzja o oddaniu strzału okazała się bardzo dobra, bo z uderzeniem 25-latka nie poradził sobie Anthony Lopes, który sam wpakował sobie praktycznie piłkę do bramki.

Po zmianie stron gospodarze zdołali jednak zdobyć dwie bramki. Do wyrównania doprowadził w 65. minucie Tino Kadewere, który popisał się efektownym golem po sprytnym strzale piętą. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Gnaly Gnaly Maxwel.

Tymczasem w 74. minucie padł drugi gol dla OL. Znów na listę strzelców wpisał się Tino Kadewere, który poradził sobie najpierw z dwoma rywalami, a następnie oddał strzał z bliskiej odległości, pokonując Jessy'ego Moulina. Zieloni co prawda w ostatnich fragmentach rywalizacji mieli rzut karny, ale nie wykorzystał go Denis Bouanga, pudłując z 11 metrów, więc gospodarze wygrali 2:1.