REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo i jego różne warianty na przyszłość

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  10.11.2020 17:14
Ronaldo i jego różne warianty na przyszłość

Cristiano Ronaldo  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Paris Saint-Germain od dłuższego czasu postrzegane jest jako kolejny przystanek na piłkarskim szlaku w karierze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk aktualnie jest zawodnikiem Juventusu FC, z którym ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku. Nie dziwi zatem, że pojawiają się głosy, że mistrzowie Włoch myślą o sprzedaży piłkarza, ale sprawa nie jest taka prosta, na jaką wygląda.

Cristiano Ronaldo i jego wpływ na postawę Juve są nie do podważenia. Portugalczyk, gdy tylko gra, to imponuje skutecznością. W takim konsorcjum, jakim jest Juventus, ważny jest jednak nie tylko aspekt sportowy, ale też ekonomiczny.

Ronaldo dużym obciążeniem finansowym dla Juve


W kontekście CR7 trzeba sobie jasno powiedzieć, że w czasach pandemii koronawirusa i znacznie mniejszych budżetów, niż przed atakiem zarazy, akurat portugalski zawodnik najbardziej obciąża listę płac w ekipie z Piemontu. Ronaldo może liczyć w Juve na apanaże w wysokości 31 milionów euro. Co prawda znaczną część tego wynagrodzenia ponosi koncern FIAT, ale i tak inwestycja w kapitana reprezentacji Portugalii jest na tyle duża, że coraz bardziej prawdopodobny jest transfer z udziałem zawodnika.

Ronaldo trafił do Juve w 2018 roku, podpisując umowę z klubem z Piemontu na cztery lata. Ta ostatnia informacja jest kluczowa w kontekście analizy przyszłości Portugalczyka, mając na uwadze, to, że Włochy wprowadziły dla obcokrajowców ulgi podatkowe, dzięki czemu przez pierwsze pięć lat osoby spoza Włoch mogą płacić podatki o 70 procent niższe, z kolei w takich regionach jak: Abruzja, Apulia, Basilicata, Kalabria, Kampania, Molise, Sardynia, czy Sycylia nawet 90 procent niższe.

Podatki ważną sprawą


W związku z powyższym realne scenariusze w kontekście przyszłości Ronaldo są takie, że albo zawodnik zmieni klub już w 2021 roku, aby Juventus mógł jeszcze zarobić na sprzedaży piłkarza. Odnotujmy, że Transfermarkt.de wycenia wartość CR7 na 60 milionów euro. Albo Portugalczyk zdecyduje się na przedłużenie swojego kontraktu z Juventusem o rok, aby w pełni wykorzystać czas, zapewniający mu regulowanie niższych podatków. Tym samym piłkarz najpewniej rozstałby się z ekipą z Piemontu w 2022 roku, tak, aby jego klub też mógł coś zyskać na jego sprzedaży. Wówczas w wieku 37 lat zawodnik mógłby zdecydować się na podbijanie rynku na przykład w Stanach Zjednoczonych w lidze MLS, co media już niejednokrotnie sugerowały.

Dyrektor sportowy PSG Leonardo nie mija się z prawdą, że jest tylko 5-6 klubów, do których może trafić Ronaldo. Krąg ekip, mogących pozwolić sobie na pozyskanie kogoś takiego jak Portugalczyk, jest zamknięty, ale mistrzowie Francji na pewno są jednym z klubów, który stać na taki ruch, o ile miałoby do niego dojść w przyszłym roku.

- Ronaldo, gdy budzi się rano i pyta siebie, gdzie może dołączyć, ma ograniczone pole manewru. Jest 5-6 klubów, gdzie trafić może ten zawodnik. W gronie tym jest PSG. Jak zwykle przygotowujemy swoje plany na okno transferowe, mamy swoją listę priorytetów. Czasem zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne, ale ostatnio nic takiego nie miało miejsca - przekonywał Brazylijczyk Leonardo na Twitterze.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Cisek666 | 10.11.2020 19:10

Leonardo to niech się lepiej nie wypowiada, bo sieje tylko zamęt i nic z tego nie wychodzi.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy