Lille nie dało szans rywalowi

Yusuf Yazici

Po trzech kolejnych meczach bez wygranej piłkarze Lille OSC wrócili na zwycięską ścieżkę. W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki Ligue 1 efektownie 4:0 pokonali u siebie Lorient i zmniejszyli do dwóch punktów swoją stratę do prowadzącego w tabeli Paris Saint-Germain.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy zupełnie zdominowali swojego rywala. Na prowadzenie zdołali wyjść w 29. minucie. Po świetnym podaniu Jonathana Bamby niepilnowany w polu karnym Yusuf Yazici znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i pewnym strzałem trafił do siatki.

W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć dogodnych ku temu sytuacji nie brakowało. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Jonathan David, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Tuż przed przerwą Lorient mogło również doprowadzić do wyrównania, gdy niespodziewanie oko w oko z bramkarzem Lille stanął Yoane Wissa, ale nie zdołał trafić do siatki.

Sześć minut po przerwie Lille wyprowadziło kolejna świetną akcję, którą ponownie na gola zamienił Yazici. Tym razem w rol asystenta wystąpił David. W 57. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Yazici do dwóch goli dołożył również asystę, po której sytuację sam na sam wykorzystał Luiz Araujo. W samej końcówce spotkania Lille ustaliło wynik spotkania na 4:0 za sprawą Davida.

Dla gospodarzy było to szóste zwycięstwo w tym sezonie, po którym drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Lorient przegrało trzy z czterech ostatnich spotkań i obecnie plasuje się w strefie spadkowej.