LM: PSG uciekło spod topora. Trudna sytuacja ubiegłorocznego półfinalisty

Neymar

Paris Saint Germain wygrało z RB Lipsk 1:0 (1:0) w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pozytywny wynik dla paryżan przedłuża ich nadzieje w walce o awans do fazy pucharowej Champions League. Bramkę dającą zwycięstwo gospodarzom zdobył Neymar.

Piłkarze Paris Saint Germain wyszli na dzisiejsze spotkanie z bardzo dużą motywacją. Porażka z RB Lipsk sprawiłaby, że paryżanie mogliby nie awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. Na prowadzenie wyszli jednak gospodarze.

W 11. minucie, po faulu Marcela Sabitzera, arbiter przyznał rzut karny. Do piłki podszedł Neymar, który pewnie zamienił “jedenastkę” na bramkę. Wprawdzie Gulacsi rzucił się w dobrą stronę, ale futbolówka została właściwie uderzona przez Brazylijczyka.

Między słupkami dobrze spisywał się Keylor Navas, który kilka razy dobrze interweniował, zachowując do przerwy czyste konto.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli piłkarze RB Lipsk. Stwarzali sobie więcej okazji, ale niewiele z tego wynikało. W 49. minucie dobrą sytuację miał Emil Forsberg, ale jego strzał okazał się niecelny. Piłkarze Lipska do końcowego gwizdka nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze sprawującą się defensywę rywali.

Finalny rezultat spotkania to 1:0. Paryżanie dzięki zainkasowaniu trzech oczek zrównali się w tabeli z RB Lipsk. Obie te drużyny wyprzedza jednak Manchester United, który ma trzy punkty przewagi.