Lyon na remis z Niceą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  15.04.2016 22:32
W pierwszym meczu 34. kolejki Ligue 1 piłkarze Olympique Lyon zremisowali na swoim stadionie 1:1 z OGC Nice. Pierwsze trafienie w spotkaniu padło po strzale Valere Germaina. Z kolei w ostatnim kwadransie gry do wyrównania doprowadził Alexandre Lacazette. Dodajmy, że gospodarze od 25 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gnaly'ego Corneta.

Od hitu kolejki zaczęły się zmagania w ramach 34 serii gier francuskiej ekstraklasy. Wicelider rozgrywek na swoim stadionie mierzył się z czwartą drużyną w tabeli przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zwiastować to mogło spore emocje.

W pierwszych 45 minutach spotkania działo się naprawdę dużo. Już w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Germain, który wykorzystał dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów i strzałem głową dał prowadzenie ekipie z Nicei. Jeszcze bardziej sytuacja gospodarzy skomplikowała się w 25. minucie, gdy czerwoną kartką ukarany został Cornet, którym ostrym wejściem zaatakował bramkarza gości.

Grę z przewagą jednego zawodnika zespół dowodzony przez Claude'a Puela mógł wykorzystać w 40. minucie. Wówczas przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Hatem Ben Arfa. Francuski napastnik oddał mocny strzał z lewej nogi z okolic narożnika pola karnego, ale ostatecznie po tej próbie piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki rywali. Mimo wszystko na przerwę w lepszych nastrojach udali się zawodnicy Le Gym.

W drugiej połowie goście nie zamierzali poprzestać na jednobramkowym prowadzenie i dążyli do tego, aby zdobyć drugą bramkę. Swoje szanse na gola miał przede wszystkim Alassane Plea, ale po żadnej z prób nie zdołał pokonać Athony'ego Lopesa. W kolejnych fragmentach gry do głosu spróbowali dojść piłkarze ekipy z Lyonu, ale dwukrotnie w boczną siatkę trafił Christophe Jallet.

Tymczasem osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry do remisu doprowadził Lacazette. Jednocześnie snajper OL wyprzedził w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi francuskiej Ben Arfę, zdobywając swoją 17 bramkę w sezonie. Po tym golu gospodarze zamierzali pójść za ciosem i chcieli szybko strzelić drugiego gola, ale ta sztuka im się nie udała. W związku z tym team dowodzony przez Bruno Genesio zaliczył ósmy, a ich rywale dziewiąty remis w sezonie.

Olympique Lyon - OGC Nice 1:1 (0:1)
0:1 Germain 18'
1:1 Lacazette 82'