• SędziaStephane Lannoy
  • Widzowie12 292

Bordeaux rozbite, wygrana Nicei

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  12.03.2016 21:52
Piłkarze Toulouse rozbili niespodziewanie Girondis Bordeaux, wygrywając na swoim boisku 4:0. Po trzy punkty w wyjazdowym meczu z Montpellier sięgnęli z kolei piłkarze z Nicei.

Nikt nie przypuszczał, że spotkanie w Tuluzie będzie mieć tak jednostronny przebieg. Broniąca się przed degradacją drużyna gospodarzy rozegrała prawdopodobnie najlepszy mecz w tym sezonie. Wygrana nad Żyrondystami to w dużej mierze zasługa najlepszego strzelca Toulouse - Wissama Ben Yeddera. Zawodnik ten przeprowadził indywidualną akcję i p ograniu obrońcy rywali wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze z Bordeaux sami skomplikowali sobie zadanie, gdyż od 49. minuty grali w osłabieniu. Z boiska za faul w polu karnym wyrzucony został bowiem Lamine Sane. Gospodarze, po rzucie karnym wykorzystanym przez Ben Yeddera, prowadzili po chwili 2:0.

Dzięki skutecznej grze w końcówce meczu, wygrana Toulouse była jeszcze bardziej okazała. W 87. minucie jedenastkę na gola zamienił Martin Braithwaite. W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił natomiast Oscar Trejo.

Toulouse - Girondis Bordeaux 4:0 (1:0)
1:0 Ben Yedder 6'
2:0 Ben Yedder (k.) 50'
3:0 Braithwaite (k.) 87'
4:0 Trejo 90'

Po cenną wygraną na boisku Montpellier sięgnęła natomiast drużyna z Nicei. Dzięki zdobytym trzem punktom zespół ten wyprzedził w tabeli Olympique Lyon i przynajmniej do niedzieli zajmuje miejsce na podium Ligue 1.

Wygrana nie przyszła jednak gościom łatwo. W pierwszej połowie groźnie atakowali przede wszystkim ich rywale, a swoje szanse mieli Souleymane Camara i Kévin Bérigaud.

Skuteczniejsi byli jednak piłkarze Nicei i to oni w 61. minucie cieszyli się z prowadzenia. Pojedynek sam na sam z bramkarzem wygrał wówczas Valere Germain.

Wygrana gości stała się faktem, gdy dokładnie na kwadrans przed końcem spotkania wynik na 2:0 podwyższył Alassane Plea.

Montpellier - OGC Nice 0:2 (0:0)
0:1 Germain 61'